Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Reklama:

Do Rumi dotrze Betlejemskie Światło Pokoju

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 298 Autor:

Betlejemskie Światło Pokoju zagości w Rumi.

Do Rumi dotrze Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju zagości w Rumi. Uroczyste przekazanie tego symbolu międzynarodowego pojednania nastąpi w najbliższy poniedziałek (21 grudnia) o godzinie 17:15 pod Miejskim Domem Kultury. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele władz miasta oraz harcerze. Do godziny 19:00 skauci ze Związku Harcerstwa Polskiego będą czekać na wszystkich, którzy zechcą zanieść Światło do swoich domów.
 

Historia Światła zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata znajdowało się w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. Tam też, w Grocie Narodzenia Pańskiego, płonie wieczny ogień, od którego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, a niesiony przez skautów płomień obiega niemal cały świat.
 

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, a także powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii tej inicjatywy, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
 

Skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP, pragną podzielić się Światłem ze wszystkimi. Niosąc lampiony do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną oraz krzewią największe uniwersalne wartości: braterstwo i pokój. Nie inaczej będzie w tym roku.

W imieniu Hufca ZHP Rumia serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału i prosimy o propagowanie tego wydarzenia – apelują lokalni organizatorzy.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.