Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Reklama:

Lokal za grunt: dyskutowali o nowej ustawie

Dodano: miesiąc temu Czytane: 114 Autor:

Burmistrz Rumi Michał Pasieczny był panelistą rozmowy online realizowanej w ramach cyklu „EKF – O finansach samorządów”.

Lokal za grunt: dyskutowali o nowej ustawie

Burmistrz Rumi Michał Pasieczny był panelistą rozmowy online realizowanej w ramach cyklu „EKF – O finansach samorządów”. Temat zdalnego spotkania brzmiał „Lokal za grunt – katalizator współpracy gmin i deweloperów”. W rozmowie, która odbyła się 15 kwietnia, uczestniczyli również: dyrektor Departamentu Mieszkalnictwa w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Juliusz Tetzlaff oraz główny analityk HRE Investments Bartosz Turek.
 

Zmiany regulacyjne, które weszły w życie 1 kwietnia, umożliwiają gminom przekazanie inwestorom gruntu pod zabudowę w zamian za wybudowane przez niego lokale. Takie działania mają być korzystne dla obu stron – gmina powiększa swój zasób mieszkaniowy, a deweloper zyskuje gotową przestrzeń do realizacji inwestycji.
 

Czy nowe rozwiązanie, promowane pod hasłem „lokal za grunt”, spełni pokładane w nim nadzieje? Czy deweloperzy będą chętni podejmować takie projekty? Czy położone w jednym budynku mieszkania komunalne i komercyjne mogą sprzyjać spójności społecznej? Na te i podobne pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy spotkania online.
 


„EKF – O finansach samorządów” to cykl rozmów dotyczących regulacji, dobrych praktyk oraz projektów zmieniających samorządowe ekosystemy gospodarcze. Projekt realizowany jest w postaci wydarzeń online z udziałem ekspertów oraz gości. Rozmowy te poprzedzają kluczowe tematy przewidziane na Samorządowym Kongresie Finansowym, zapowiedzianym na czerwiec 2021 roku.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.