Dzisiaj jest: 15.6.2021, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Reklama:

Czy te twarze brzmią znajomo? Znajdziesz je w bibliotece !

Dodano: miesiąc temu Czytane: 176 Autor:

Bibliotekarze i bibliotekarki ze Stacji Kultura i filii bibliotecznych zapraszają do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek 2021, który rozpoczyna się 8 maja, w Dniu Bibliotekarki i Bibliotekarza.

Czy te twarze brzmią znajomo? Znajdziesz je w bibliotece !

Bibliotekarze i bibliotekarki ze Stacji Kultura i filii bibliotecznych zapraszają do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek 2021, który rozpoczyna się 8 maja, w Dniu Bibliotekarki i Bibliotekarza. Hasło tegorocznego bibliotecznego festiwalu brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Wydarzenie w całości odbędzie się w formie wirtualnej. Przygotowane atrakcje będą publikowane codziennie o godzinie 12:00 na Facebooku Stacji Kultura według harmonogramu:

  • 8 maja – Inauguracja Tygodnia Bibliotek
  • 9 maja – Konkurs! Ogłoszenie zasad i tematu konkursu, który potrwa do końca Tygodnia
  • 10 maja – „Znani Rumianie i Rumianki czytają” (gość specjalny)
  • 11 maja – BiblioMilionerzy - quiz dla tych, którzy kochają literaturę
  • 12 maja – Warsztaty „Włóczkokwiaty”
  • 14 maja – "Znani Rumianie i Rumianki czytają" (gość specjalny)
  • 15 maja – Zakończenie Tygodnia Bibliotek

Tydzień Bibliotek odbywa się co roku w dniach 8-15 maja i jest to okres pełen ciekawych bibliotecznych akcji i działań, zachęcających do czytania i odwiedzania książnic. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Wydarzenie koordynowane jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii