Dzisiaj jest: 28.7.2021, imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Reklama:

W Rumi znaleziono niewybuch, ewakuowano około 50 osób

Dodano: miesiąc temu Czytane: 210 Autor:

Policjanci z Rumi otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku, gdzie w niewielkiej odległości od zabudowań mieszkalnych ujawniony został niewybuch z czasów II wojny światowej.

W Rumi znaleziono niewybuch, ewakuowano około 50 osób
Policjanci z Rumi otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku, gdzie w niewielkiej odległości od zabudowań mieszkalnych ujawniony został niewybuch z czasów II wojny światowej. Konieczna była ewakuacja mieszkańców z pobliskich domów, którą zajęli się policjanci. Wezwani na miejsce saperzy zabezpieczyli pocisk i przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Rumi zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu w postaci bomby lotniczej pochodzącego z okresu II wojny światowej. Zagrożony obszar został natychmiast zabezpieczony przez mundurowych do czasu przybycia saperów.
 
Na czas prowadzonych działań niezbędna była ewakuacja mieszkańców znajdujących się w strefie niebezpiecznej. Łącznie ewakuowano około 50 osób. Akcja zakończyła się po godzinie 14 po podjęciu i wywiezieniu groźnego niewybuchu przez patrol saperski.

Przypomnijmy, że w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.
 
Źródło: www.wejherowo.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl