Dzisiaj jest: 28.7.2021, imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Reklama:

30-latek ponownie zatrzymany przez policjantów za kradzieże i włamania

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 232 Autor:

Policjanci z Redy podczas służby zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który chodził po ulicach miasta i kradł rzeczy z niezamkniętych samochodów.

30-latek ponownie zatrzymany przez policjantów za kradzieże i włamania
Policjanci z Redy podczas służby zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który chodził po ulicach miasta i kradł rzeczy z niezamkniętych samochodów. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Ten sam podejrzany kradł także na terenie Rumi. Sprawca został przesłuchany przez policjantów z Redy oraz Rumi gdzie usłyszał kolejne zarzuty. W związku z tym, że dopuścił się kolejnych kradzieży i włamań w ramach powrotu do przestępstwa , sąd tymczasowo aresztował go na okres 3 miesięcy.

W czwartek policjanci z Redy zatrzymali 30-latka, który chodził po parkingu, łapał za klamki samochodów i okradał te, które były otwarte. Jak ustalili policjanci okradł trzy samochody, z których zabrał elektronarzędzia, pieniądze, inne przedmioty oraz dokumenty. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Ponadto policjanci z Rumi ustalili, że ten sam mężczyzn kilka dni wcześniej także był zatrzymany przez policjantów z Rumi i wtedy usłyszał trzynaście zarzutów dotyczących popełnionych przestępstw. Kryminalni ustalili, że mężczyzna odpowiada za pięć kolejnych przestępstw. Mundurowi udowodnili, że odpowiada on za dwie kradzieże i trzy usiłowania włamania. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty w Redzie oraz pięć kolejnych zarzutów usłyszał w Rumi.

Mężczyzna w sobotę został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, ponieważ kolejnych kradzieży i włamań dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa.

Kradzież mienia jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.
 
Źródło: www.wejherowo.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl