Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Policjanci zatrzymali 169 kierowców którzy przekroczyli dozwoloną prędkość

Dodano: miesiąc temu Czytane: 173 Autor:

W piątek policjanci ruchu drogowego na drogach powiatu prowadzili działania „Prędkość” Funkcjonariusze ujawnili 112 przekroczeń dozwolonej prędkości ...

Policjanci zatrzymali 169 kierowców którzy przekroczyli dozwoloną prędkość

W piątek policjanci ruchu drogowego na drogach powiatu prowadzili działania „Prędkość” Funkcjonariusze ujawnili 112 przekroczeń dozwolonej prędkości, w tym siedmiu przypadków, gdzie kierowcy na terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Policjanci sprawdzali także trzeźwość kierujących oraz czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, w tym sposób przewożenia dzieci. W sobotę i niedzielę podczas działań "Motocykle"ujawniono kolejnych 57 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości i trzem kierowcom zatrzymano prawa jazdy.
 

13 sierpnia br. policjanci z wejherowskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Celem tej akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do limitów prędkości oraz uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.
 

Podczas prowadzonej akcji mundurowi biorący udział w działaniach ukarali mandatami 112 kierujących, którzy poruszając się po drogach powiatu przekroczyli dopuszczalną prędkość, w tym sześciu kierowcom zatrzymano na okres 3 miesięcy prawo jazdy, natomiast siódmy kierowca przekroczył prędkość o ponad 50km/h w czasie obowiązującego zakazu. W trakcie prowadzonych kontroli policjanci drogówki sprawdzali też trzeźwość kierujących pojazdami, a także sprawdzali w jaki sposób są przewożone dzieci  oraz czy podróżujący stosują się do przepisów i zapinają pasy bezpieczeństwa. Łącznie 10 osób zostało ukaranych mandatami za nie stosowanie pasów bezpieczeństwa. Łącznie funkcjonariusze skontrolowali 174 samochody.
 

A ponadto w czasie sobotnich i niedzielnych działań „Motocykle” policjanci dodatkowo skontrolowali 160 pojazdów, w tym 46 motocykli. Funkcjonariusze ujawnili 57 przekroczeń prędkości, w tym 3 wykroczenia popełnili motocykliści. Ponadto mundurowi ujawnili 3 przypadki przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i trzej kierowcy samochodów utracili prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci zatrzymali także jednego motocyklistę, który nie posiadał uprawnień. W czasie tych dwóch dni ujawniono także 5 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu ( po spożyciu i nietrzeźwych).
 

Przypominamy: jazda z nadmierną prędkością powoduje, że zadania stojące przed kierowcą stają się trudniejsze. Kierowca ma mniej czasu na prawidłową ocenę sytuacji, droga hamowania wydłuża się, a na pojazd działają znacznie większe siły, mogące spowodować utratę kontroli. Jazda z nadmierną prędkością zwiększa ryzyko śmierci oraz ciężkich obrażeń. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów!

Źródło: www.wejherowo.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !