Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Miłość do Sów, która przerodziła się w Szkołę

Dodano: miesiąc temu Czytane: 179 Autor:

Mama zawsze mówiła, że też będę nauczycielką, bo mam predyspozycje i dzieci do mnie lgną. Ja oczywiście na przekór twierdziłam, że nie, mimo, że faktycznie lubię dzieci ...

Miłość do Sów, która przerodziła się w Szkołę
Miłość do Sów, która przerodziła się w Szkołę

Właścicielką szkoły językowej Sova School jest Maria Bednarek Lektorka j. angielskiego Nauczycielka Montessori Fanka sów i gotowania.

Mama zawsze mówiła, że też będę nauczycielką, bo mam predyspozycje i dzieci do mnie lgną. Ja oczywiście na przekór twierdziłam, że nie, mimo, że faktycznie lubię dzieci, a gdy przyszedł czas na wybór studiów, dostałam się oczywiście na wczesną edukację z językiem angielskim na Uniwersytecie Gdańskim. Potem przedziwnym zbiegiem okolicznośc na pedagogikę szkolną. Jeszcze na studiach poznałam metodę Montessori – to był strzał w 10, od razu wiedziałam, że jest to metoda, którą chcę włączyć w działalność firmy jak i wychowanie własnego dziecka. Na deser, pojawił się Polski Instytut Montessori, w którym zrobiłam kurs przedszkolny i zostałam dyplomowanym nauczycielem Montessori. To był moment największego rozkwitu mojej miłości do zawodu nauczyciela. Z czasem lawinowo posypały się wszelkie inne kursy, certyfikaty i szkolenia, przydatne w zawodzie (CAE, wychowawca kolonijny, animator zabaw…) i tym sposobem stałam się pełnowymiarowym belfrem. Czyli mama miała rację.

Sova, wówczas jeszcze pod nazwą Curiosity Language School, powstała w styczniu 2016 roku i od tamtej pory stale się rozwija. Przeszliśmy już dwie metamorfozy – pierwsza – zmiana nazwy i logo – z Curiosity Language School na Sova School, a druga związana jest z naszą nową lokalizacją i większym, bardziej komfortowym lokalem.

Często spotykam się z tym, że znajomi lub dzieci mówią mi, że byli gdzieś, widzieli sówkę i od razu o mnie pomyśleli – to przemiłe, że tak pozytywnie kojarzę się ludziom z tym pięknym ptakiem. Czasem dostaję od dzieci sówki – rysowane, wycinane, origami – ich kreatywność nie zna granic, a każda jest piękna i wyjątkowa, trzymam je wszystkie w specjalnym miejscu.


SOVA SCHOOL


Nasza Oferta
Bazując na potrzebach naszych uczniów wprowadzamy coraz to nowe kursy i języki, tak, żeby każdy znalazł u nas coś dla siebie – zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.

Mamy w swojej ofercie kursy z języka angielskiego, niemieckiego, a od tego roku również hiszpańskiego. Są one prowadzone stacjonarnie, w naszej siedzibie w Rumi Janowie, przy ul. Dokerów 4a, ale również online oraz w trybie hybrydowym.
Dla bobasów i przedszkolaków Prowadzimy zajęcia dla bobasów…tak, tak, nie pomyliłam się, to Zumbini - bawimy się muzyką i ruchem. Tańczymy, śpiewamy, gramy na instrumentach (piosenki głównie w języku angielskim). Co środę publikujemy na Facebooku transmisję na żywo z zajęć, można podejrzeć, jak wyglądają takie zajęcia dla najmłodszych.

Przedszkolaki również znajdą u nas coś dla siebie - obok radosnych pląsów z małpką Cheeky i odkrywania świata z papugą Jack’iem jest też mój ukochany kurs czytania i pisania metodą Montessori.

Dzieci w wieku szkolnym, młodzież i dorośli
Kursy dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym – standardowe, konwersacje a nawet egzaminacyjne, przygotowujące do testu 8-klasisty oraz do matury.
Pamiętamy również o dorosłych – dla nich od tego roku mamy smakowity kąsek – kurs przy kawie i ciastku – już czuję, że to będzie hit ! Każda lekcja z porządną dawką języka obcego, osłodzona ciasteczkiem i kawusią lub… jak kto woli – herbatą czy kakao. Aż sama bym się zapisała!

Motywacja jest bardzo ważna
Staramy się także urozmaicać i motywować naszych uczniów na różne przyjemne sposoby – w tym roku szkolnym walczyliśmy dzielnie o pizzę. Powstała w tym celu ogromna tablica, na której każda grupa kursantów, podzielona wg wieku, zdobywała co miesiąc punkty – kawałki pizzy, za najwyższy wynik w quizie z wiedzy bieżącej, z danego miesiąca. Tym sposobem w czerwcu, w każdym przedziale wiekowym, wyłanialiśmy grupę, która tych kawałków uzbierała najwięcej i oni faktycznie na ostatnich zajęciach zajadali prawdziwe pyszności. Niesamowicie było patrzeć na ich poświęcenie – wyniki w nauce wyraźnie skoczyły do góry, a oni byli w stanie niejednokrotnie wyrabiać nadgodziny w Sovie, pomagając sobie wzajemnie, aby ukończyć quiz z jak najlepszym wynikiem.

Cyklicznie, zgodnie z porami roku, wypuszczamy także dla naszych klientów zupełnie za darmo, gazetki z zagadkami, kolorowankami, labiryntami i innymi ciekawymi łamigłówkami, które mogą rozwiązywać w domowym zaciszu.

Jesteśmy również ogromnymi fanami gier planszowych i karcianych, dlatego w szkole znajduje się cała ściana, na której można znaleźć najrozmaitsze gry – gramatyczne, konwersacyjne, logiczne, rozwijające słownictwo oraz wiele, wiele innych!
Jak tylko w kalendarzu pojawia się okazja, można liczyć u nas na dużą dawkę rozrywki – przykładowo, z okazji Walentynek, organizujemy naszym uczniom Escape Roomy a na Wielkanoc – Wielkie Poszukiwanie Jajek (czyli angielski Egg Hunt).

Organizujemy Konkursy
W tym roku zorganizowaliśmy konkurs dla przedszkoli pod patronatem miasta Rumia – to było niesamowite doświadczenie! Przedszkola z Rumi, które zgłosiły swój udział w konkursie przygotowały widea, na których dzieci śpiewają angielskie piosenki – entuzjazm i zaangażowanie były ogromne! Zarówno nauczycieli, w przygotowanie dzieci, samych dzieci w występ, jak i rodziców w głosowanie, bo to od nich zależało, kto zostanie zwycięzcą. Dzięki naszym fantastycznym sponsorom, 3 zwycięskie przedszkola dostały naprawdę pokaźne torby wspaniałych nagród!

Wakacje
W wakacje się nie nudzimy, bo organizujemy zajęcia dla dzieci – w zeszłym roku zwiedzaliśmy świat, a w tym roku każdy tydzień się od siebie różni – początek lipca był pod znakiem Harry’ego Potter’a, aktualnie kończymy tydzień w świecie Narnii, a przed nami jeszcze Wakacyjne Laboratorium i Niezła Przygoda !

Ciągle pojawiają się nowe pomysły – na zajęcia, kursy, konkursy, wakacje. Z czasem wszystkie będziemy wprowadzać w życie, więc bądźcie czujni !

Działamy również poza siedzibą szkoły
Staramy się pojawiać na wszelkich wydarzeniach mających miejsce na terenie Rumi. Można nas spotkać na urodzinach Ene-Due, na Rumskiej Szafie oraz na Pikniku Rodzinnym organizowanym pod koniec wakacji. Podczas takich wydarzeń można nas pozna, podpytać o zajęcia, bawić się do woli naszymi grami planszowymi oraz zapisać na kurs. W tym roku również znajdziecie nas na Pikniku Rodzinnym organizowanym pod koniec sierpnia. Mam nadzieję, że się tam zobaczymy!

Zapraszamy serdecznie!
ul. Dokerów 4a, 84-230 Rumia

tel.: 505 453 954

www.sovaschool.h2g.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !