Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

„Reduta”. Obrona Rumi-Zagórza we wrześniu 1939 roku. Spotkanie w Stacji Kultura

Dodano: miesiąc temu Czytane: 143 Autor:

„Reduta”. Obrona Rumi-Zagórza we wrześniu 1939 roku. Spotkanie w Stacji Kultura

Stacja Kultura zaprasza w piątek 24 września o godz. 18:00 na spotkanie historyczne, które poprowadzi Dariusz Rybacki, pełnomocnik burmistrza ds. historii Rumi. Wydarzenie poświęcone będzie dziejom obrony Rumi-Zagórza i okolic podczas kampanii wrześniowej 1939 roku.

Jeden z marynarzy z łatwością dosięgał Niemców ręcznymi granatami, innym udawało się to rzadziej. Mógł to robić, bo był wyjątkowo silnie zbudowany, a rzucał granaty z góry. Poleciłem mu oddać wszystkie granaty, jakie posiadali nasi żołnierze, a on skutecznie spełniał rolę mojej artylerii”.

UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.