Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Zestawienie miejskich inwestycji w Rumi – październik 2021

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 135 Autor:

Zestawienie miejskich inwestycji w Rumi – październik 2021

Zestawienie miejskich inwestycji w Rumi – październik 2021
Zestawienie miejskich inwestycji w Rumi – październik 2021
 

Budowa węzła integracyjnego z tunelem w Rumi-Janowie


 
Budowa tunelu pod torami kolejowymi w Janowie

Na drodze dojazdowej do parkingu przy Karczmie Zochlina ułożona została ostatnia warstwa asfaltu. Trwają procedury odbiorowe związane z przekazaniem do użytku ulic: Gdańskiej, Obrońców Westerplatte i Kolejowej. Postępuje budowa tunelu pod torami kolejowymi i przystankiem SKM Rumia Janowo. Prawdopodobnie na początku października możliwe będzie wznowienie dwukierunkowego ruchu na ulicy Gdańskiej.


 
Parking przy budowanym węźle integracyjnym

Do użytku został oddany parking zlokalizowany pomiędzy ulicami Gdańską, Obrońców Westerplatte oraz Kolejową. Obiekt obejmuje ponad 140 miejsc parkingowych, w tym 9 przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Do parkingu przylega funkcjonująca już zatoka autobusowa, natomiast w przyszłości możliwe będzie bezpośrednie przejście z parkingu na pobliską stację kolejową Rumia Janowo. Jesienią na parkingu pojawią się liczne nasadzenia, między innymi drzewa oraz kilkaset krzewów, traw i bylin.

Inwestycja została zrealizowana w ramach budowy węzła integracyjnego w Janowie. Pozostałe prace postępują zgodnie z harmonogramem.


 
Zapadnięty odcinek peronu

W ostatnich tygodniach, w wyniku prac związanych z budową tunelu w Janowie, doszło do około 10-centymetrowego zapadnięcia się odcinka peronu oraz torowiska. Proces ten, w kontrolowanym zakresie, był uwzględniony w planach oraz kosztach inwestycji. Sytuacja jest monitorowana, a usterka zostanie naprawiona wiosną, kiedy przekop pod torami zostanie zakończony. Do stworzenia tunelu wykorzystywana jest metoda pipe roofing, którą rekomendowali również przedstawiciele kolei ze względu na brak konieczności rozbiórki świeżo oddanego peronu oraz potrzebę utrzymania ruchu.
 


Rewitalizacja Góry Markowca


 

Prowadzone są prace związane z budową: fundamentów pod wieżę widokową, schodów pomostowych, linii elektroenergetycznej, oświetlenia oraz kanalizacji teletechnicznej. Na kolejnym etapie wykonawca przystąpi do realizacji: ścianki wspinaczkowej, pomostu widokowego, ścieżek turystycznych, tras kolarstwa górskiego, schodów terenowych, placyków rekreacyjnych oraz sieci monitoringu. Wszystkie prace powinny się zakończyć w listopadzie 2022 roku.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.


Powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych
 


 

Pracownikom urzędu miasta udało się zdobyć około 380 tys. zł dofinansowania na budowę bezpiecznych przejść dla pieszych. Powstaną one w trzech lokalizacjach, na ulicach: Gdańskiej (na wysokości ul. Świętojańskiej), Dąbrowskiego (przebudowa nawierzchni) i Batorego (wyniesienie skrzyżowania i przejścia przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły).Budowa skansenu fortyfikacji


 
Tak może wyglądać skansen w Rumi – przykładowe rozwiązania

Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji związanej z realizacją skansenu fortyfikacji na Górze Markowca (projekt złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020). Pierwszy etap inwestycji zakłada m.in. renowację schronu dalmierza, oczyszczenie i konserwację fortyfikacji, a także zabezpieczenie obiektu. Inwestycja realizowana z Budżetu Obywatelskiego.Rewitalizacja osiedla Zagórze
 


 

Przystąpiono do wykonania fundamentów pod obiekty małej architektury, realizacji ścieżek z desek kompozytowych, a także zagospodarowania terenów zielonych poprzez nasadzenia. Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.


Budowa ulicy Katowickiej

Trwa przebudowa gazociągu oraz budowa kanalizacji deszczowej. Prawdopodobnie na początku października ruszy realizacja układu drogowego na ulicy Katowickiej.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.