Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Pierwszaki z Rumi oficjalnie rozpoczęły przygodę ze szkołą

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 251 Autor:

Najpierw otrzymali listowne zaproszenia, a teraz oficjalnie stali się częścią szkolnych społeczności.

Pierwszaki z Rumi oficjalnie rozpoczęły przygodę ze szkołą

Najpierw otrzymali listowne zaproszenia, a teraz oficjalnie stali się częścią szkolnych społeczności. Mowa o ponad sześciuset rumskich dzieciach, które kilka tygodni temu po raz pierwszy rozpoczęły rok szkolny, a 4 i 5 października uczestniczyły w uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na ucznia. W odbywającym się na hali MOSiR-u wydarzeniu, oprócz maluchów, wzięli udział także rodzice, dyrektorzy oraz przedstawiciele władz miasta.
 

Spotkania tradycyjnie już rozpoczynały się od występów artystycznych w wykonaniu starszych uczniów. Następnie, po oficjalnym powitaniu i wprowadzeniu pocztów sztandarowych, miało miejsce wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Punktem kulminacyjnym programu było złożenie ślubowania przez pierwszaków, które przysięgały m.in. kochać ojczyznę, dbać o dobre imię szkoły, być przyjaciółmi roślin i zwierząt, a także swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość innym. O tym, co czeka świeżo upieczonych uczniów, wspominał zastępca burmistrza miasta.

Rozpoczęcie przygody ze szkołą to wyjątkowy etap w życiu każdego człowieka. Przed wami długie lata edukacji, w trakcie których nie tylko nauczycie się pisać, czytać i liczyć, ale i nawiążecie liczne przyjaźnie. Życzę wam, abyście przez te wszystkie lata osiągali możliwie najlepsze wyniki podczas olimpiad szkolnych i zawodów sportowych, a wasi rówieśnicy, nauczyciele i rodzice zawsze byli z was dumni. Powodzenia! – mówił podczas uroczystości Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi.

Po ślubowaniu przedstawiciele władz miasta oraz dyrektorzy placówek przystępowali do pasowania uczniów za pomocą ogromnych ołówków. W dowód oficjalnego wstąpienia do szkolnej społeczności wszystkie maluchy otrzymały wyjątkowe dyplomy. Zwieńczeniem uroczystości było wykonanie pamiątkowych zdjęć, w tym grupowych fotografii.
 


Pierwszego dnia (4 października) pełnoprawnymi pierwszakami stały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka, Szkoły Podstawowej nr 9 im. kpt. Karola Olgierda Borchardta oraz Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Rumi. Natomiast o oprawę artystyczną zadbały zespoły muzyczne Ósemeczka oraz Rozśpiewana Ósemka ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego.

Drugiego dnia (5 października) głównymi bohaterami uroczystości były pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego, Szkoły Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły, Szkoły Podstawowej nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi. Uczniowie ostatniej z wymienionych szkół, wchodzący w skład zespołu muzycznego, zadbali o artystyczną oprawę spotkania.


Galerie zdjęć - zobacz koniecznie !

Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3
Galeria 4
Galeria 5
Galeria 6
Galeria 7
Galeria 8
Galeria 9
Galeria 10
Galeria 11
Galeria 12
Galeria 13


 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.