Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia !

Dodano: miesiąc temu Czytane: 167 Autor:

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę stworzenia pierwszego Pluszowego Misia w Stanach Zjednoczonych !

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia !
Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę stworzenia pierwszego Pluszowego Misia w Stanach Zjednoczonych !


Pluszowy Miś błyskawicznie wkroczył do serduszek dzieci i stał się ulubioną zabawką maluchów,  praktyce na całym globie !
Dziś, nie jesteśmy w stanie sobie dzieciństwa, bez naszego Ukochanego Pluszowego Przyjaciela !

I... chociaż wiele osób dorosłych niekoniecznie się do tego przyznaje, pluszowe zabawki cały czas nam towarzyszą w życiu i dają radość i ciepło oraz beztroskie wspomnienia naszego dzieciństwa. :-)


Pomysły na Prezenty na Dzień Pluszowego Misia

Poszukujesz pomysłów na prezenty dla Najmłodszych, na Dzień Pluszowego Misia?

Tanie i wyjątkowe Misiowe Nagrody, znajdziesz na stronie:
https://hurtowniaanimatora.pl/kategorie-produktow/uroczystosci-i-imprezy/swieta-nietypowe/listopad/dzien-pluszowego-misia-25-listopada/

Zerknij obowiązkowo ! :-)


Najsławniejsze Pluszowe Misie

No właśnie ... pamiętasz sławne misie? Ile sławnych misiów potrafisz wymienić? ;) 3, może 5? Tymczasem, Misiowych Celebrytów jest wiele więcej !

Ile z nich wyliczysz ? ;-)

Najsłynniejszym misiem jest z całkowitą pewnością ... Kubuś Puchatek! Czy pomyślałaś/eś właśnie o tym niedźwiadku ?
Znany niedźwiadek, mający wieczną ochotę na małe co nie co, był najlepszym przyjacielem Krzysia, Prosiaczka i najmłodszych na całym globie !


Miś Uszatek

Miś, słynny bohater dobranocek , którego zna kilka pokoleń dzieci w Polsce ! Miś Uszatek ma swój domek, chodzi do przedszkola i ma wielu przyjaciół, m.in. pieska Króczka, Królika, Zająca czy Prosiaczka.
Najsławniejszą cechą Misia Uszatka jest  ... oklapnięte lewe uszko !


Miś Paddington

Miś, wymyślony przez angielskiego pisarza, Michaela Bonda. Bajka opowiada o niedźwiadku znalezionym przez sympatyczną rodzinkę Brownów na stacji kolejowej Paddington w Londynie, jego perypetiach, przygodach, przyjaźniach i radościach.


Miś Colargol

Miś Colargol został stworzony przez francuską pisarkę, za to bajka w postaci serialu lalkowego, została stworzona w Polsce, w wytwórni SE-MA-FOR. Ciekawostką jest fakt, że miś][ znany jest w Polsce i Francji jako Colargol, w USA, Wielkiej Brytanii jako Barnaby, w Kanadzie jako Jeremy.


Miś Yogi

Sławna postać z bajki animowanej, stworzona w amerykańskiej wytwórni Hanna-Barbera. Miś Yogi jest mieszkańcem fikcyjnego parku Jellystone (inspirowanego parkiem Yellowstone). Sympatyczny niedźwiadek, wraz ze swoim kompanem Boo-Boo, zajmowali się głównie zdobywaniem uwielbianego pożywienia, najczęściej w formie koszyków z jedzeniem turystów, za co nie znosił ich strażnik Smith.


Miś Wojtek

Prawdę powiedziawszy, nie jest to pluszowy miś, aczkolwiek jest na tyle ważną Misiową Gwiazdą, że przy okazji tego wyjątkowego dnia, warto by o nim wspomnieć. Jak podaje Wikipedia, Niedźwiadek Wojtek to syryjski niedźwiedź brunatny adoptowany przez żołnierzy 22 kompanii zaopatrywania artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Niedźwiadek Wojtek brał udział w bitwie o Monte Cassino. W jednostce nadano mu stopień kaprala. Jego ulubionymi przysmakami były owoce, słodkie soki, marmolada, miody oraz piwo, które otrzymywał jako nagrodę za dobre zachowanie. Jadał wspólnie z żołnierzami i drzemał z nimi w namiocie. Kiedy podrósł, otrzymał samodzielną sypialnię w dużej drewnianej skrzyni, nie znosił jednak być sam i często w nocy chodził przytulać się do odpoczywających w namiocie żołnierzy. Był łagodnym zwierzęciem mającym 100% zaufanie do ludzi. Stwarzało to często śmieszne sytuacje z udziałem obcych żołnierzy lub cywilów.


Gumisie

Serial animowany, opowiadający o przygodach 7 przesympatycznych Gumisiów, mieszkających w Gumisiowej Dolinie. W swojej codzienności miały kontakt z Ogrami, Trollami, ale także Księżniczką Kalą, czy ... groźnym Księciuniem :) W bajce najsłynniejszy był jednak sok z gumijagód, który dawał możliwość uroczym Gumisiom  skakać bardzo wysoko, jak piłeczki !


Miś z Jasia Fasoli

Kto nie pamięta słynnego Mr Bean (Jasia Fasoli), z jego niezastąpionym Przyjacielem, którym był ... Pluszowy Miś!


Masza i Niedźwiedź

Masza i Niedźwiedź to rosyjski serial animowany dla dzieci, który także w Polsce zdobył serca Maluchów. Opowiada on o małej dziewczynce - Maszy (zdrobnienie od Marii), która razem z Niedźwiedziem, w przeszłości pracującym w cyrku, ma wiele fantastycznych historii.


Kung Fu Panda

Bohater amerykańskiego filmu animowanego, przestawiający misia pandę Po, którego marzeniem jest nauczenie się sztuki walki kung-fu.Zabawy na Dzień Pluszowego Misia

Koniecznie, w dniu Pluszowego Misia, zaproś dzieci do zabrania ze sobą własnych ulubionych pluszaków.


Misiowe Zagadki:

Ułóż pytania, przykładowo:

- Kto był najlepszym przyjacielem Jasia Fasoli?

- Co piły Gumisie, by  wysoko skakać?

- Jak miał na imię niedźwiedź, który pracował w wojsku?

- Której sztuki walki chciała nauczyć się Panda Po z bajki?

- Na co miał zawsze ochotę Kubuś Puchatek?

- Co zabierał gościom parku Miś Yogi?

- Z kim bawiła się Masza?

- Gdzie został znaleziony Miś Paddington?

- Które ucho miał przyklapnięte Miś Uszatek?Misiowe Kalambury

Przygotuj kartki z obrazkami niedźwiadków, które do pokazywania bez użycia głosu, będą losowali uczestnicy zabaw. Prosta zabawa, a jaka fajna !


Zabawa „Stary Niedźwiedź mocno śpi"


Dopasuj Misia do Przyjaciela

Przygotuj kartki z wizerunkami Misiów i ich Przyjaciół i poproś dzieci o ich jak najszybsze dopasowanie.Misiowe Memory

Możesz do tej zabawy wykorzystać karty z zabawy z dopasowaniem misia do przyjaciela, maluchy będą mogły odgadnąć karty do pary.


Misiowe Maski

Wydrukuj maski misia do kolorowania i rozdaj dzieciom do własnoręcznego ozdobienia, doczep gumkę kapeluszową i .. już !


Misiowy Bal

Poproś maluchy do tańca, razem z ich ulubionymi misiami – zaproponuj też konkurs taneczny i każdego uczestnika nagródź oklaskami !


Misiowe Historie

Usiądźcie z dziećmi w kółku. Poproś, by każde z dzieci opowiedziało coś o swojej przytulance, dla nieśmiałych maluchów przygotuj pytania pomocnicze, np. jak twój miś ma na imię? Jak z tobą zamieszkał?


Czyj to Miś?

Poproś dzieci o włożenie misiów do worka lub pudełka. Po kolei wyciągaj misie, a maluchy niech odgadną, kogo jest ten miś? Oczywiście, właściciel misia nie może się odezwać ;) Dla prymusów  dodatkowe pytanie, czy zgadną, jak miś ma na imię? ;)


Rodzinne zdjęcie Misiów

Poproś uczestników, by ułożyły swoje misie do wspólnego „rodzinnego" zdjęcia – czy to samych misiów, czy osobno – wspólnego dzieci z misiami.


Misiowe Puzzle

Karty z przygotowanymi misiami, potnij na kawałki i poproś dzieci o złożenie takich Misiowych Puzzli.


Misiowe wyścigi

Poproś małych uczestników, by przeszły wskazany przez Ciebie kawałek np. od drzwi do ściany, chodząc na czworakach, ze swoimi misiami na plecach, tak by te nie spadły :)


Misiowa Gimnastyka

Niech misie towarzyszą dzieciom w czasie ćwiczeń – np. podawanie misia z lewej ręki do prawej, potem dookoła siebie w lewą i prawą stronę. Podniesienie misia stopami, siedząc, itp.


Miś XXL

Na dużym arkuszu papieru, np. brystolu, narysuj kontur misia i zaproś maluchy do wspólnego kolorowania!


Miś z Balona

Do tego potrzebne będą balony okrągłe oraz papier kolorowy samoprzylepny. Zadaniem maluchów, będzie wycięcie z papieru samoprzylepnego misiowych uszu, noska, oczek...

Potrzebne balony znajdziesz na www.HurtowniaAnimatora.pl :-)Życzymy Wam pięknego i pełnego uśmiechów dnia Pluszowego Misia!

A Ty, miałaś/eś swojego Ulubionego Misia? ;-)
Źródło: www.HurtowniaAnimatora.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !