Dzisiaj jest: 19.8.2019, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Dzień patrona Rumi

Data wydarzenia: Lokalizacja: Boisko wielofunkcyjne ul. Bukowa 7 Dodano:
Dzień patrona Rumi

Już po raz czwarty Rumia organizuje festyn rekreacyjno-sportowy z okazji dnia patrona miasta, czyli świętego Jana Bosko. Turnieje sportowe, dmuchane konstrukcje, gry i występy artystyczne – wszystko to będzie czekać na mieszkańców w czwartek 15 sierpnia na boisku przy ulicy Bukowej. Wstęp jest wolny.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:00 uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, a następnie złożeniem kwiatów na mogiłach żołnierzy, mogile Hipolita Roszczynialskiego oraz pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej.

Natomiast o godzinie 15:00 na boisku wielofunkcyjnym rozpocznie się festyn rekreacyjno-sportowy. W programie wydarzenia znalazły się m.in. turnieje piłki nożnej oraz rugby tag dla najmłodszych, rodzinne gry i zabawy, konkurs rysunkowy związany z 65-leciem miasta oraz mecz piłki nożnej, podczas którego samorządowcy zmierzą się z „resztą świata”. Podczas festynu do dyspozycji będą również dmuchane konstrukcje oraz stoiska gastronomiczne.

Kulturalnym zwieńczeniem wydarzenia będą koncerty. Przed publicznością wystąpią: Gdańska Orkiestra Ogrodowa, Andrzej Rybiński oraz Joszko Broda z zespołem „Rodzina Brodów”. Festyn potrwa do godziny 20:00.

Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz urząd miasta.