Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

100. rocznicę urodzin Baduszkowej uczczą grą miejską

Dodano: 2 lata temu Czytane: 359 Autor:

Danuta Baduszkowa będzie bohaterką kolejnej gry miejskiej organizowanej przez Parlament Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

100. rocznicę urodzin Baduszkowej uczczą grą miejską
Danuta Baduszkowa będzie bohaterką kolejnej gry miejskiej organizowanej przez Parlament Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Z okazji 100. rocznicy urodzin wieloletniej dyrektor „Muzycznego” studenci przygotowali edukacyjną zabawę pt.: „Sekretna Gdynia Baduszkowej”. Odbędzie się ona 12 października.

Realizując marzenie o nowoczesnym teatrze muzycznym, zmieniła oblicze gdyńskiej sceny. Nadała jej rozmach i styl. Obok repertuaru klasycznego i operetkowego, wprowadziła musicale. Jej najbardziej spektakularnym osiągnięciem była budowa nowej Siedziby Teatru Muzycznego w Gdyni.

- Dzięki ogromnej determinacji Danuty Baduszkowej powstał trzeci co do wielkości gmach teatru w Polsce. Była również niezwykłą pedagog - w powołanym przez siebie studium przyteatralnym zaczęła kształcić wyspecjalizowanych dla potrzeb sceny muzycznej aktorów - zarazem śpiewaków i tancerzy - mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

- Danuta Baduszkowa zrewolucjonizowała gdyński teatr na skalę międzynarodową. Jakie tajemnice związane z Jej życiem kryją jednak gdyńskie kamienice, podwórza oraz ulice? Czy w Gdyni można spotkać postacie z przedstawień Teatru Muzycznego? Tego będzie się można dowiedzieć w atrakcyjnej formie gry miejskiej dla całych rodzin - dodaje Lechosław Dzierżak, radny miasta, współorganizator wydarzenia.

Gra miejska to przygoda z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej wycieczki dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Gracze będą musieli rozwiązać zadania i odnaleźć miesjca związane z Danutą Baduszkową. Pomogą im w tym wskazówki zamieszczone na specjalnych kartach-mapach.

Grę poprowadzi przewodnik miejski Michał Miegoń. Początek zabawy 12 października o godz. 12.00 w gmachu WSAiB przy ul. Kieleckiej 7, a zakończenie o godz. 14.00 w Teatrze Muzycznym przy placu Grunwaldzkim 1, gdzie zostaną wręczone nagrody i upomionki.
Udział w grze jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy. Zgłoszenia indywidualne i grupowe przyjmowane są do 10 października drogą mailową: kwiatkowski@wsaib.pl Czeka 300 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie dofinansowane przez miasto Gdynię i pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Przewodniczącej Rady Miasta Gdyni Joanny Zielińskiej.
Źródło: www.gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.