Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Zbliża się Afera Kryminalna w Rumi

Dodano: 2 lata temu Czytane: 259 Autor:

W ramach tegorocznej edycji Afery Kryminalnej – największego festiwalu literatury kryminalnej – Stacja Kultura zaprasza na spotkanie z Arturem Urbanowiczem ...

Zbliża się Afera Kryminalna w Rumi

W ramach tegorocznej edycji Afery Kryminalnej – największego festiwalu literatury kryminalnej – Stacja Kultura zaprasza na spotkanie z Arturem Urbanowiczem, autorem m.in. "Inkuba", powieści grozy z wątkami kryminalnymi. Spotkanie odbędzie się 10 października 2019 o godz. 18:00 w Stacji Kultura w Rumi. Wstęp jest wolny!
 

„Słowo horroru” one-man-show – nietypowe spotkanie autorskie z Arturem Urbanowiczem. Będzie to godzinny monolog z przymrużeniem oka i w ostrym (auto)ironicznym sosie o twórczości pana Artura, o literaturze i nie tylko. Dowiecie się, jak wyglądają od kuchni:

  • (nie)dole pisarza grozy,
  • perypetie autorów z wydawcami, dziennikarzami, czytelnikami i recenzentami,
  • przygody w trakcie zbierania materiału na kolejne powieści,
  • frustracje związane redagowaniem i testowaniem tekstu na beta-czytelnikach,
  • inspiracje, które przychodzą do głowy w najmniej spodziewanym momencie.

Artur Urbanowicz (ur. 20-04-1990 w Suwałkach) – autor świetnie przyjętych powieści grozy, w których miesza gatunki literackie. Smykałkę do tworzenia rozmaitych historii odkrył w sobie jeszcze w dzieciństwie i pierwszą książkę napisał już w wieku czternastu lat. W opowieściach nie stroni od wątków obyczajowych i skłaniających do głębszych przemyśleń. Wnikliwy obserwator i słuchacz. Wychodząc z założenia o rozrywkowej funkcji literatury, w tekstach stawia na lekkość, chce bawić i manipulować czytelnikiem oraz obowiązkowo na końcu zaskoczyć. Nominowany w plebiscytach Gazety Wyborczej i Radia 5 za aktywne promowanie twórczością rodzinnej Suwalszczyzny. Stypendysta miasta Suwałk w ramach działalności artystycznej. Zadebiutował na początku 2016 roku słowiańską powieścią grozy "Gałęziste", która zdobyła Nagrodę Czytelników Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego, Złotego Kościeja i została nominowana do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego. Latem 2017 ukazał się jego horror z elementami powieści gangsterskiej pod tytułem "Grzesznik", za którego zdobył Nagrodę Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Wiosną 2019 roku nakładem wydawnictwa Vesper ukazał się jego "Inkub" - połączenie horroru i kryminału, jak dotąd najlepiej sprzedająca się powieść grozy na polskim rynku tego roku. Autor godzinnego programu one-man-show "Słowo horroru", w którym między innymi zachęca młodzież do czytania. Publikował także opowiadania w antologii "Zabójcze święta" (wyd. Skarpa Warszawska), w czasopiśmie OkoLica Strachu i Magazynie Histeria. Afera Kryminalna jest największym na Pomorzu festiwalem literatury kryminalnej. Gośćmi specjalnymi festiwalu będą Arne Dahl i Martin Widmark.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl