Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia tygodnia od 21 do 27 października 2019 r.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 639 Autor:

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 40 patroli: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psami służbowymi oraz 7 z Policją.

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia tygodnia od 21 do 27 października 2019 r.

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 40 patroli: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psami służbowymi oraz 7 z Policją.

Działania patroli pozwoliły ujawnić 89 wykroczeń, które w 65 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 24 mandatami karnymi. Wykonano 77 interwencji zleconych przez obywateli. Wylegitymowano 19 osób. 115 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
 

Pozostałe wydarzenia minionego tygodnia:

  • Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 25 osób, które publicznie spożywały alkohol (10 osób pouczono, 6 ukarano mandatami) lub leżały w miejscach publicznych (7 osób pouczono, 2 ukarano). Do miejsca zamieszkania odwieziono 2 osoby.
  • Zwierzęta. Podjęto 6 interwencji. Dwa psy odłowiono – wezwano technika weterynarii który zabrał zwierzęta do schroniska. Jedno wezwanie do grasujących dzików nie potwierdziło się.
  • Utrzymanie czystości. Kontrolowano 10 zgłoszonych dymiących kotłowni. Nie stwierdzono spalania odpadów. Najczęstszą przyczyną wydostającego się dymu było rozpalenie. Pobrana 2 tygodnie temu próbka popiołu z kotłowni domowej na ul. Zawiszy Czarnego dała rezultat pozytywny. Badania laboratoryjne wykazały przekroczenie zawartości miedzi i chloru. Jak napisali specjaliści w laboratorium – przekroczenia tych substancji w popiele dowodzą spalania plastików. Wymierzono wysoką grzywnę w drodze mandatu karnego. Siedem osób pouczono za zaśmiecanie.
  • Wykroczenia drogowe. Podjęto 39 interwencji, które w 12 przypadkach zakończyły się mandatami karnymi, a w pozostałych przypadkach udzielono kierowcom i pieszym pouczeń.
  • Za wykroczenia przeciwko: porządkowi i spokojowi publicznemu 6 osób pouczono, instytucjom państwowym lub samorządowym 1 osobę ukarano, urządzeniom użytku publicznego 4 osoby pouczono, a 3 ukarano, 1 osobę pouczono i 1 pouczono za palenie tytoniu w miejscach zabronionych.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi

Roman Świrski

Źródło: sm.rumia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl