Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Ulicę Pomorską czeka gruntowny remont

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1038 Autor:

Dzięki współpracy Urzędu Miasta Rumi ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie i Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, ulica Pomorska zmieni się nie do poznania.

Ulicę Pomorską czeka gruntowny remont

Dzięki współpracy Urzędu Miasta Rumi ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie i Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, ulica Pomorska zmieni się nie do poznania. Umowa, w ramach której na remont ulicy przeznaczonych zostanie łącznie 4,5 mln zł, została podpisana w środę 11 grudnia.
 

Zgodnie z projektem na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ronda rotmistrza Pileckiego pojawi się nowa nawierzchnia drogowa, chodniki oraz bitumiczne ścieżki rowerowe – po obu stronach ulicy. Wykonany zostanie również pas rozdziału wraz z lewoskrętami, zatoki autobusowe zostaną przebudowane, a jedno z przejść dla pieszych stanie się dwuetapowe.
 

Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to około 4,5 mln zł. Dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie i Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, urząd miasta zapłaci jedynie 25% tej kwoty.

Realizacja wszelkich prac musi się zakończyć w ciągu roku od podpisania umowy.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !