Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Enej gwiazdą majówki w Rumi

Dodano: 3 lata temu Czytane: 364 Autor:

Rumia przygotowała szereg atrakcji w związku z obchodami 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Enej gwiazdą majówki w Rumi

Gwoździem programu będzie koncert zespołu Enej, który wystąpi o godzinie 19:00 na boisku przy ulicy Bukowej. Wstęp jest wolny.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się 3 maja o godzinie 9:30 mszą świętą w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Następnie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Hieronima  Derdowskiego i Józefa Wybickiego.

Natomiast o godzinie 13:30 na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej rozpocznie się festyn rekreacyjno-sportowy. Tam odbędzie się między innymi „rumska talentiada”, mecz piłki nożnej, konkurs toczenia piłek i rzutów karnych, a także występy duetu smyczkowego „Queens of Violins” oraz Moniki Kitel z zespołem. Natomiast na najmłodszych czekać będą zjeżdżalnia i dmuchany zamek.

Tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja będą nawiązywały do 65-lecia nadania praw miejskich Rumi. Właśnie dlatego tuż po godzinie 18:00 chętni będą mogli uczestniczyć w konkursie wiedzy o mieście.

„Kamień z napisem LOVE”, „Zagubiony”, „Symetryczno-liryczna” czy „Tak smakuje życie” – między innymi te radiowe hity będzie można usłyszeć od godziny 19:00 za sprawą grupy Enej. Występ zespołu rockowo-folkowego, którego nazwa pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy”, będzie głównym punktem wydarzenia. Wstęp jest wolny.

Organizatorami imprezy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, Miejski Dom Kultury w Rumi, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, a także Urząd Miasta Rumi.

UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.