Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Rumia pobiegnie dla Wyklętych – ruszyły zapisy

Dodano: 2 lata temu Czytane: 621 Autor:

Rumia już po raz piąty weźmie udział w Biegu Tropem Wilczym, który stanowi hołd dla Żołnierzy Wyklętych.

Rumia pobiegnie dla Wyklętych – ruszyły zapisy

Rumia już po raz piąty weźmie udział w Biegu Tropem Wilczym, który stanowi hołd dla Żołnierzy Wyklętych. Zapisy ruszyły 15 stycznia, liczba uczestników jest ograniczona do 485 osób.
 

Celem imprezy jest przede wszystkim upamiętnienie Polaków, którzy zapisali się na kartach historii w latach 1944-1963 na terenie przedwojennych granic RP. Dodatkowym zamysłem jest propagowanie biegania jako optymalnej formy aktywności fizycznej. Dystans co roku wynosi 1963 metry i jest to symboliczne nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, którym był poległy w 1963 roku Józef Franczak.
 

Podczas każdej edycji propagowane są inne biografie zasłużonych Polaków. W tym roku wspomniani zostaną: rotmistrz Witold Pilecki, Henryk Kończykowski ps. „Halicz”, Zbigniew Matysiak ps. „Kowboj”, Ludwik Marszałek ps. „Zbroja” oraz Stanisława Golec ps. „Gusta”.
 

Ósma edycja biegu odbędzie się 1 marca. Uczestnicy wystartują spod ronda Armii Krajowej, a na każdą osobę, która ukończy bieg, czekać będzie pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek.
 

Lista uczestników ograniczona jest do 485 osób. Pobiec może każdy, kto opłaci wpisowe w wysokości 20 złotych – bez względu na wiek. Pakiet startowy obejmuje m.in. koszulkę przedstawiającą jedną z upamiętnianych postaci oraz medal. Zapisy potrwają do 25 lutego bądź do wyczerpania miejsc.
 

W zeszłorocznej edycji biegu, który odbywał się na terenie Rumi, uczestniczyło około 700 osób. Pod względem frekwencji była to jedna z największych w Polsce odsłon tego wydarzenia. Wśród biegaczy można było zauważyć osoby w każdym wieku – od niespełna dwuletnich dzieci, przez młodzież, aż po seniorów. Najszybsi ukończyli bieg w zaledwie kilka minut.
 


Organizatorami wydarzenia są: MOSiR Rumia, Urząd Miasta Rumi, SL Salos Rumia, Fundacja Wolność i Demokracja oraz The North Event.


Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !