Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Reklama:

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza do spotkań w internecie

Dodano: rok temu Czytane: 342 Autor:

Działalność instytucji kulturalnych w czasie epidemii koronawirusa została zawieszona.

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza do spotkań w internecie

Działalność instytucji kulturalnych w czasie epidemii koronawirusa została zawieszona. Placówki kulturalne swoją działalność przenoszą do internetu, tak czyni również Miejski Dom Kultury w Rumi.
 

Mimo że Dworek pod Lipami jest fizycznie zamknięty, to materiały filmowe, które są prezentowane są na facebookowym profilu instytucji oraz na kanale YouTube, mogą zainspirować rodziców do efektywnego spędzenia czasu z dziećmi.
 

Działalność naszego Domu Kultury została ograniczona, w budynku nie odbywają się żadne zajęcia artystyczne czy atrakcje. Naszą aktywność przenieśliśmy więc do internetu. Na naszym Facebooku i kanale YouTube udostępniamy filmy promujące to, co już się u nas wydarzyło, czyli na przykład występy wokalistów Rumskiego Wokalu czy też laureatów Wierszogadania – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – Udostępniamy także cykl spotkań „Z wizytą w Miejskim Domu Kultury”, gdzie przedstawiamy zabawy dykcyjne, zajęcia plastyczne czy też „Dekalog kulturalnego widza” – dodaje.


Ogłoszony został także konkurs online na interpretację wiersza z zakresu polskiej poezji, aktywizujący dzieci klas 1-3 oraz 4-6. Aby wziąć w nim udział, należy nagrać filmik z wykonaniem wierszyka.
 

Dozwolone są przebieranki czy użycie rekwizytów. Nagranie należy nam przesłać, a jury składające się z zawodowych artystów wybierze laureatów trzech pierwszych miejsc oraz przyzna dwa wyróżnienia. Nagrody zostaną przesłane pocztą – wyjaśnia Agnieszka Skawińska.


Prace konkursowe można zgłaszać do 27 marca. Filmiki bez tzw. obróbki należy wysłać na adres mailowy: biuro@domkulturyrumia.pl w formacie MP4 lub przysłać link do filmu. Tytuł wiadomości powinien zawierać frazę „Poezja łączy KONKURS POEZJA” oraz wiek dziecka.
 

Inspiracji można szukać na kanale MDK-u, gdzie zamieszczono przykładowe wykonanie poezji. Jednostka przygotowuje także dalsze aktywności w strefie online.
 

Mamy w planie współpracę z artystami. Chcemy szerzyć ich twórczość za pośrednictwem naszych portali internetowych. W najbliższym czasie chcielibyśmy także stworzyć wideoklip, w którym mogłyby brać udział całe rodziny. Piosenka, którą śpiewaliby współtwórcy tego klipu, to utwór o abecadle ze spektaklu „Dyzio w krainie wyobraźni” napisany przez panią Agatę Orianę Kwahs – mówi Agnieszka Skawińska. – Z nagranych i przesłanych do nas filmików, na których rodziny śpiewają właśnie tę piosenkę, stworzymy swego rodzaju teledysk przedstawiający śpiewającą rumską społeczność – dodaje.


Spektakl „Dyzio w krainie wyobraźni” został przygotowany przez Zawodowy Teatr MDK Rumia. Jego premiera odbyła się 6 lutego w Dworku pod Lipami. Sztuka była też prezentowana uczniom szkół w ramach projektu „Lekcje z kulturą”, które będą dalej realizowane po ustaniu epidemii koronawirusa.
 

Chcemy dotrzeć do ludzi z kulturą i aktywizować ich w domach. Nasi instruktorzy będą nagrywać filmiki i spotykać się ze swoimi uczestnikami online przez Facetime, Skype i inne komunikatory. Nie zwalniamy tempa i wychodzimy do ludzi – podsumowuje dyrektor MDK-u.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii