Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Rumia przekaże przyłbice ochronne i pieniądze na rzecz Szpitali Pomorskich

Dodano: rok temu Czytane: 565 Autor:

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Covid-19 władze Rumi podejmują kolejne działania.

Rumia przekaże przyłbice ochronne i pieniądze na rzecz Szpitali Pomorskich

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Covid-19 władze Rumi podejmują kolejne działania. W najbliższym czasie urząd przekaże przyłbice ochronne oraz środki finansowe na rzecz Szpitali Pomorskich.
 

Dzięki współpracy urzędu z lokalną pracownią reklamy „One” co najmniej 1200 przyłbic ochronnych ma trafić m.in. w ręce lekarzy, pielęgniarek i załóg karetek wejherowskiego szpitala, a także służb mundurowych oraz pracowników socjalnych i terenowych. Ponadto Rumia przekaże pieniądze Szpitalom Pomorskim na zakup sprzętu służącego dekontaminacji (usunięciu i dezaktywacji substancji szkodliwych) wnętrz ambulansów oraz sprzętu medycznego.
 

Z koronawirusem walczą również miejskie jednostki. Pracownicy i wolontariusze Centrum Integracji Społecznej w Rumi szyją maseczki ochronne m.in. dla przychodni, wejherowskiego szpitala, sklepów spożywczych czy też służb mundurowych. Natomiast pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pomagają osobom starszych, chorym, niepełnosprawnym oraz przebywającym na kwarantannie poprzez zakup i dostarczanie żywności oraz produktów pierwszej potrzeby. Dodatkowo MOPS koordynuje działania wolontariackie i oferuje wszystkim mieszkańcom wsparcie psychologiczne.
 

Z kolei z inicjatywy miejskich radnych uruchomiona została akcja społeczna pn. Zbiórka rzeczy dla Szpitali i Stacji Pogotowia Ratunkowego.
 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl