Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Przejścia dla pieszych w Rumi bezpieczniejsze dzięki betonowym donicom z kwiatami

Dodano: rok temu Czytane: 349 Autor:

Jedenaście betonowych donic, mających przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo ...

Przejścia dla pieszych w Rumi bezpieczniejsze dzięki betonowym donicom z kwiatami

Jedenaście betonowych donic, mających przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo, pojawiło się w obrębach przejść dla pieszych na ulicy Dąbrowskiego oraz przy Ekologicznej Szkole Podstawowej w Rumi. Podobne elementy małej architektury w przyszłości będą się pojawiać na kolejnych ulicach.
 

Głównym celem stawiania w miejskiej przestrzeni betonowych donic jest uniemożliwienie postoju pojazdów w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych. Dzięki temu zwiększy się nie tylko widoczność, ale i estetyka, ponieważ donice będą regularnie obsadzane sezonowymi roślinami.
 

Podjęliśmy te działania na wniosek mieszkańców i zgodnie z wytycznymi Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Donice stanęły przy trzech przejściach dla pieszych na ulicy Dąbrowskiego oraz w pobliżu pasów przy Ekologicznej Szkole Społecznej. Na jednym z tych przejść w przeszłości doszło do poważnego potrącenia – informuje Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi. – Docelowo chcemy w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo na wszystkich przejściach, które są zasłanianie przez parkujące samochody. Tam, gdzie nie będzie miejsca na donice, pojawią się betonowe słupki. Życie pieszych jest ważniejsze od kilku miejsc parkingowych – podsumowuje.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl