Dzisiaj jest: 19.1.2021, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Reklama:

Stacja Kultura i filia biblioteki numer 1 w Rumi ponownie otwarte

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 378 Autor:

Stacja Kultura oraz filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Pomorska 11) zostały otwarte 7 maja o godzinie 10.00.

Stacja Kultura i filia biblioteki numer 1 w Rumi ponownie otwarte

Stacja Kultura oraz filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Pomorska 11) zostały otwarte 7 maja o godzinie 10.00. Do odwołania będą obowiązywać nowe godziny otwarcia Stacji Kultura – w dni powszednie 10.00-18.00, sobota 10.00-15.00. Godziny otwarcia filii nr 1 pozostają bez zmian. Poniżej szczegółowe wytyczne dotyczące procedur dla czytelników.
 

Terminy zwrotu/amnestia

1. Termin zwrotu wszystkich zbiorów zostaje przedłużony do 30.06.2020.

2. Ogłaszamy amnestię! Naliczanie i pobieranie kar jest wstrzymane do 30.06.2020, dotyczy to wszelkich zaległości. Zapraszamy do zwracania przetrzymanych zbiorów.
 

Zasady obowiązujące czytelników

1. Wszystkie osoby wchodzące do biblioteki zobowiązane są do stosowania własnych środków ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki lub przyłbice). Wprowadzony został również obowiązek dezynfekcji dłoni.

2. W bibliotece zostały oddzielone stanowiska zwrotu i wypożyczania książek oraz wyznaczone miejsca dla czytelników dokonujących zwrotu lub wypożyczenia.

3. Do odwołania wstrzymany jest wolny dostęp do półek. Książki podaje bibliotekarz. Przed przyjściem zalecamy dokonanie zamówienia do 5 wybranych tytułów drogą telefoniczną (58)7214752 lub mailową prolongata@bibliotekarumia.pl, podając numer karty bibliotecznej, imię i nazwisko.

4. Dostępność książek można sprawdzić pod adresem katalog.bibliotekarumia.pl
UWAGA! Ze względu na kwarantannę zwracanych zbiorów, informacje o dostępności nie zawsze będą prawdziwe. Wstrzymana jest możliwość dokonania rezerwacji poprzez katalog on-line.

5. Umożliwiamy dostęp do ebooków na platformie Legimi, poprzez abonament biblioteczny. Kody wydajemy drogą mailową: prolongata@bibliotekarumia.pl

6. Udostępniamy do wypożyczenia książki, audiobooki, filmy oraz czasopisma: tygodniki, dwutygodniki, miesięczniki oraz kwartalniki. Wstrzymane jest wypożyczanie gier planszowych oraz prasy codziennej.

7. Po zwrocie zbiory są poddawane 5-dniowej kwarantannie.

8. Do odwołania wstrzymana jest poniższa działalność na rzecz użytkowników i gości:

 • udostępnianie prasy, gier planszowych, kącika dziecięcego
 • świadczenie usługi skanowania i kserowania
 • udostępnianie komputerów i internetu
 • warsztaty, wydarzenia, zwiedzanie, sesje zdjęciowe
 • udostępnianie toalet,
 • przyjmowanie darów,
 • korzystanie z pomieszczeń i zasobów na miejscu.

9. Kontakt z Dyrekcją, Działem Gromadzenia lub Działem Promocji jest możliwy wyłącznie zdalnie. Dane kontaktowe znajdują się na stronie www.bibliotekarumia.pl/kontakt
 

Otwarcie biblioteki głównej oraz filii

1. Biblioteki będą otwierane dla czytelników w dwóch etapach:

 • I etap od 7 maja 2020 roku – Stacja Kultura oraz filia nr 1,
 • II etap – w innym terminie

2. Do odwołania obowiązują nowe godziny udostępniania:

 • Stacja Kultura – w godz. 10.00-18.00, sobota 10.00-15.00
 • Filia 1 (ul. Pomorska 11) – w godz. 10.00-18.00 (bez zmian)
 • Biblioteki są nieczynne w środy

3. W bibliotece może przebywać określona maksymalna liczba osób, w zależności od wielkości lokalu bibliotecznego:

 • Stacja Kultura – 8 czytelników
 • Filia nr 1 (ul. Pomorska 11) – 6 czytelników

– W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed koronawirusem, prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury. Będziemy dokładali wszelkich starań aby nasi pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie. Sytuacja będzie na bieżąco monitorowana i w przypadku potrzeby konieczności zmian w procedurach będziemy reagowali natychmiast. Zapraszamy serdecznie i z góry dziękujemy za wyrozumiałość oraz stosowanie się do zaleceń podczas wizyt w bibliotece – podsumowuje kierownictwo.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Tania Paczka w Hurtowni Animatora - Zabawki, Bańki Mydlane, Prezenty, Balony - www.HurtowniaAnimatora.pl - Sprawdź TERAZ !