Dzisiaj jest: 6.6.2020, imieniny: Laury, Laurentego, Nory

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Bibliotekarze z Rumi świętowali swój powrót do czytelników

Dodano: miesiąc temu Czytane: 743 Autor:

Bibliotekarze z Rumi świętowali swój powrót do czytelników

Już po raz 35. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada 8 maja. Święto zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i rokrocznie stanowi początek Tygodnia Bibliotek. W Rumi, ze względu na epidemię, aktywnie świętowała tylko Stacja Kultura oraz filia numer 1 miejskiej biblioteki.

Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom oraz pani dyrektor Krystynie Laskowicz, że z pasją i ogromnym zaangażowaniem traktują swoją pracę. To dzięki wam udało się stworzyć w Rumi tak wyjątkowe miejsca – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz do spraw społecznych, który odwiedził i obdarował bibliotekarzy. – Od 7 maja nasze placówki są otwarte i to chyba największy prezent dla bibliotekarzy. O tym, że czytelnicy się stęsknili świadczyć może fakt, że tylko wczoraj filie odwiedziło ponad 400 osób – dodał.

Stacja Kultura oraz filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Pomorska 11) zostały otwarte 7 maja. W związku z epidemią do odwołania będą obowiązywać nowe zasady funkcjonowania jednostek. Szczegółowe informacje można znaleźć pod tym linkiem.

UWAGA ! WAŻNE ! ------->>> KORONAWIRUS – najważniejsze informacje, zalecenia i decyzje podjęte ze względów profilaktycznych przez Burmistrza Rumi