Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Bibliotekarze z Rumi świętowali swój powrót do czytelników

Dodano: rok temu Czytane: 2005 Autor:

Już po raz 35. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada 8 maja.

Bibliotekarze z Rumi świętowali swój powrót do czytelników

Już po raz 35. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada 8 maja. Święto zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i rokrocznie stanowi początek Tygodnia Bibliotek. W Rumi, ze względu na epidemię, aktywnie świętowała tylko Stacja Kultura oraz filia numer 1 miejskiej biblioteki.
 

Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom oraz pani dyrektor Krystynie Laskowicz, że z pasją i ogromnym zaangażowaniem traktują swoją pracę. To dzięki wam udało się stworzyć w Rumi tak wyjątkowe miejsca – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz do spraw społecznych, który odwiedził i obdarował bibliotekarzy. – Od 7 maja nasze placówki są otwarte i to chyba największy prezent dla bibliotekarzy. O tym, że czytelnicy się stęsknili świadczyć może fakt, że tylko wczoraj filie odwiedziło ponad 400 osób – dodał.


Stacja Kultura oraz filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Pomorska 11) zostały otwarte 7 maja. W związku z epidemią do odwołania będą obowiązywać nowe zasady funkcjonowania jednostek. Szczegółowe informacje można znaleźć pod tym linkiem.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl