Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Wychowanka APS Rumia powołana do reprezentacji Polski

Dodano: 2 lata temu Czytane: 475 Autor:

Paulina Damaske, wieloletnia zawodniczka APS Rumia, została powołana do reprezentacji Polski na sezon 2020/21 w piłce siatkowej kobiet.

Wychowanka APS Rumia powołana do reprezentacji Polski

Paulina Damaske, wieloletnia zawodniczka APS Rumia, została powołana do reprezentacji Polski na sezon 2020/21 w piłce siatkowej kobiet. Zgrupowanie nowego składu odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku i potrwa od 4 do 25 czerwca. W zajęciach weźmie udział szesnaście zawodniczek.
 

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

Przed rozpoczęciem zajęć na terenie COS OPO Szczyrk wszystkie zawodniczki oraz sztab poddani zostaną badaniom na COVID-19. Szczegóły pracy w Szczyrku będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 6 do 30 lipca. Polski Związek Piłki Siatkowej czyni starania o organizację spotkań sparingowych.


Paulina Damaske urodziła się 1 czerwca 2001 roku w Malborku. „Damaszi”, bo tak ją nazywają koleżanki z boiska, mierzy 180 centymetrów wzrostu. Jej pierwszym klubem był APS Rumia, a trenerem Robert Sawicki. W minionym sezonie związana była z SMS PZPS Szczyrk I, gdzie grała jako przyjmująca. Rozegrała 21 meczów, zaliczyła 20 asów i zdobyła 31 punktów blokiem. Wśród najlepiej punktujących pierwszoligowych zawodniczek rumianka uplasowała się na szóstym miejscu, mając 288 „oczek” na koncie. Od przyszłego sezonu Paulina Damaske będzie reprezentować barwy klubu Grot Budowlani Łódź w najwyższej lidze rozgrywek kobiet.

Źródło fotografii

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !