Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2020”

Dodano: rok temu Czytane: 322 Autor:

Polska Spółka Gazownictwa oddział w Gdańsku przeprowadzi w terminie 13-15 października 2020 roku, między innymi na terenie Rumi ...

Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2020”

Polska Spółka Gazownictwa oddział w Gdańsku przeprowadzi w terminie 13-15 października 2020 roku, między innymi na terenie Rumi, akcję przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2020”. Celem przedsięwzięcia jest wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.
 

Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach usuwane będą przez pracowników gdańskiego oddziału PSG.

Podczas akcji służby pogotowia gazowego będą pracować przez całą dobę.
 

Jednocześnie przypominamy, że usuwanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych w budynkach jest obowiązkiem właścicieli lub administratorów obiektów.


Czym jest przewonienie gazu ziemnego?

  • Co najmniej raz w roku, w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego.
  • Akcja przewonienia polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.
  • W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem alarmowym 992.
  • Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczeniu palników czy ich niewłaściwej regulacji). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl