Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Pierwsze w Polsce hybrydowe „lwy” wyjechały na ulice Rumi

Dodano: rok temu Czytane: 295 Autor:

Ekologiczne autobusy hybrydowe nowej generacji zostały premierowo wprowadzone do ruchu.

Pierwsze w Polsce hybrydowe „lwy” wyjechały na ulice Rumi

Ekologiczne autobusy hybrydowe nowej generacji zostały premierowo wprowadzone do ruchu. Mowa o dwóch fabrycznie nowych sztukach MAN Lion’s City 12C Efficient Hybrid, które od 17 września będą obsługiwać rumską linię 85 gdyńskiego ZKM-u. To pierwsze w Polsce autobusy tego typu.
 

Pojazdy zostały zakupione przez firmę Przewozy Autobusowe „Gryf” z Żukowa, która jest przewoźnikiem świadczącym usługi dla ZKM w Gdyni. Pasażerowie będą mogli z nich korzystać na trasie Rumia Szmelta – Rumia Partyzantów. Uroczysta prezentacja nowych nabytków, z udziałem władz miasta oraz przedstawicieli przewoźnika i producenta, odbyła się w środę 16 września na pętli autobusowej przy dworcu PKP w Rumi.

Innowacyjność tych pojazdów to przede wszystkim rozwiązania techniczne, które sprawiają, że są one bardziej ekologiczne, ekonomiczne w eksploatacji i ergonomiczne – zarówno dla pasażerów, jak i kierowców. Dodatkowo, z punktu widzenia pasażera, istotne jest przede wszystkim to, że nowe pojazdy są w całości niskowejściowe, posiadają dużą liczbę siedzeń na tzw. niskiej podłodze. Autobusy te posiadają również pasy do mocowania rowerów, automatyczną klimatyzację oraz najnowocześniejsze systemy informacji pasażerskiej – wyjaśnia Hubert Kołodziejski, dyrektor ZKM w Gdyni.

Zwieńczeniem prezentacji pojazdów była krótka przejażdżka po trasie linii 85.

Ta linia jest bardzo istotna dla mieszkańców miasta. Została ona uruchomiona w latach osiemdziesiątych pod numerem 188, później ta numeracja się zmieniała, ale zawsze obowiązywała trasa ze Szmelty do pętli przy ul. Partyzantów. Dzięki temu połączeniu mieszkańcy mogą się przemieszczać pomiędzy dzielnicami, a także dojeżdżać do dworca, by przesiąść się na pociąg – podsumowuje dyrektor ZKM Gdynia.


MAN Lion’s City 12C Efficient Hybrid to nowoczesne, 12-metrowe autobusy hybrydowe, wyposażone w silniki o mocy 280 KM. Autobusy posiadają klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, pełne LED-owe oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, podświetlony sufit, wyświetlacze, a także ładowarki USB dedykowane urządzeniom mobilnym. W gdyńskiej sieci komunikacyjnej autobusy zostaną przydzielone do obsługi linii 85.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl