Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Garmin MTB Series Rumia już w najbliższą niedzielę !

Dodano: rok temu Czytane: 434 Autor:

Niedzielne (4 października) zmagania w Rumi będą trzecim etapem rywalizacji w tegorocznym cyklu Garmin MTB Series !

Garmin MTB Series Rumia już w najbliższą niedzielę !

Niedzielne (4 października) zmagania w Rumi będą trzecim etapem rywalizacji w tegorocznym cyklu Garmin MTB Series! Kolarze ponownie będą mieli okazję ścigać się na jednej z najtrudniejszych tras w cyklu oraz na Pomorzu. W tym sezonie, w wyniku zmian spowodowanych pandemią koronawirusa, wyścig w Rumi nie będzie finałem cyklu, a zawodnicy będą musieli zmierzyć się z tą trasą już na półmetku.
 

To już 7. edycja cyklu Garmin MTB Series, który cieszy się ogromną popularnością wśród zawodników. Mimo wielu trudności i konieczności dostosowania się do obowiązujących obostrzeń, jeszcze bardziej cieszy możliwość spotkania również w tej lokalizacji zwanej przez zawodników „krainą błota i korzeni”. Trasa w Rumi jest kwintesencją MTB, co powoduje, że co roku kolarze z niecierpliwością czekają na ten etap zmagań. Tradycyjnie do wyboru będą dwa dystanse: MINI (ok. 25 km) oraz MAXI (ok. 50 km).
 

Najważniejsza zmiana dotycząca przeprowadzenia zawodów dotyczy przeniesienia miejsca startu. W związku z trwającą budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie, centrum zawodów musiało zostać przeniesione. Start i meta Garmin MTB Series zlokalizowane będą na terenie Paintball Rumia – Łężyce, ul. Wierzbowa 21.
 

Kolejna ważna zmiana związana jest z aktualnymi obostrzeniami, więc w zawodach weźmie udział 250 zawodników.
 

Inauguracja tegorocznej edycji odbyła się tradycyjnie w Wejherowie (20.09), drugi etap zorganizowano tydzień później w Elblągu (26.09). W najbliższą niedzielę w Rumi (4.10) odbędzie się trzeci etap, który zweryfikuje ponownie kształt klasyfikacji generalnej cyklu. Po tym weekendzie na zawodników czekać będą jeszcze 3 etapy: w Gdańsku (11.10), Kolbudach (18.10) i wielki finał w Sopocie (24.10).
 

Na zakończenie Garmin MTB Series 2020 każdy uczestnik, który ukończy minimum 4 imprezy, otrzyma pamiątkowy gadżet finishera. Cały czas można się jeszcze zapisać na zawody. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.mtbseries.pl.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !