Reklama:
HurtowniaAnimatora.pl - Wszystko na Twoje Party !

Dzisiaj jest: 24.6.2025, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Reklama: KursAnimatora.pl - Kursy Internetowe z Licencją na Zabawianie !

Zuzanna Sudak i Sylwester Kuster mistrzami Polski elity w duathlonie!

Dodano: 5 lat temu Czytane: 868 Autor:

Zuzanna Sudak i Sylwester Kuster wygali wyścig elity podczas Rumia LOTTO Duathon Energy 2020, czyli mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprint.

Zuzanna Sudak i Sylwester Kuster mistrzami Polski elity w duathlonie!

Zuzanna Sudak i Sylwester Kuster wygali wyścig elity podczas Rumia LOTTO Duathon Energy 2020, czyli mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprint.
 

W wyścigu elity mężczyzn od początku na prowadzeniu pokazała się czwórka zawodników: Sylwester Kuster, Igor Siódmiak, Piotr Ławicki i Paweł Najmowicz, która wyjechała na rower z 26-sekundową przewagą nad drugą grupą zawodników. Mocna praca całej czwórki zaowocowała tym, że do T2 wpadli ponownie razem i w zasadzie pewne było, że w tej czwórce znajduje się mistrz Polski. Na początku drugiego biegu zaatakował Sylwester Kuster, który na pierwszych metrach wyprzedził prowadzącego po drugiej strefie Piotra Ławickiego i do mety zdecydowanie prowadził. Za plecami Sylwestra rozegrała się ostra walka o drugą lokatę i dosłownie na ostatnim metrze Igor Siódmiak pokonał Piotra Ławickiego.

Nie byłem optymalnie przygotowany do tych zawodów, przez pandemię nie trenowałem optymalnie, ale moje doświadczenie i dobra taktyka pozwoliły mi dzisiaj na zwycięstwo, z czego bardzo się cieszę – mówił na mecie mistrz Polski Sylwester Kuster.

Dałem z siebie 110 procent i na ostatnich metrach już więcej nie miałem – mówił trzeci na kresce Piotr Ławicki. – Cieszę się z tego, że jest dzisiaj podium – dodał.

Do końca pracowała już tylko głowa, bo nóg już nie czułem – podsumował walkę na ostatnich metrach Igor Siódmiak.

Nie mniej emocji było w rywalizacji pań, bowiem o miejscach na podium zdecydowały 3 sekundy. Z etapu rowerowego do strefy zmian zjechała czwórka zawodniczek: Aleksandra Jędrzejewska, Maria Pytel, Zuzanna Sudak i Joanna Woźniak. Najwięcej sił na ostatni etap zachowała Zuzanna Sudak, która zwyciężyła, wyprzedając na linii mety o sekundę Marię Pytel i o 2 sekundy Aleksandrę Jędrzejewską.
 

W wyścigu juniorów młodszych i młodzików najlepsi okazali się: Jakub Gajda (młodzik), Marcel Kozaczkiewicz (junior młodszy) oraz Wiktoria Kos (młodziczka) i Maja Wąsik (juniorka młodsza).

Zawody w Rumi odbyły się po raz czwarty, pierwotnie impreza miała się odbyć 26 kwietnia, ale z uwagi na pandemię COVID-19 została przełożona na 11 października. Organizatorzy już planują kolejną edycję imprezy, na którą zapraszają 25 kwietnia 2021 roku.


Komplet wyników z zawodów w Rumi:

  • Mistrzostwa Polski Amatorów Grup Wiekowych – TUTAJ
  • Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Młodzików – TUTAJ
  • Mistrzostwa Polski Elity, Młodzieżowców i Juniorów – TUTAJ
  • Zawody towarzyszące – Ogólnopolski Duathlon Żaków (12-14 lat) – TUTAJ


Patronat nad imprezą objęli:

  • minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk,
  • marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk,
  • starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius,
  • burmistrz Rumi Michał Pasieczny.


Sponsorzy i Partnerzy imprezy:

  • Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO – partner tytularny,
  • Miasto Rumia – gospodarz,
  • Samorząd Województwa Pomorskiego,
  • Starostwo Powiatowe w Wejherowie,
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi,
  • Polski Związek Triathlonu.


Organizatorzy zawodów:

  • Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia,
  • Energy Events,
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.
Źródło: Rumia.eu


Reklama Impra.Shop