Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Rumskie małżeństwa świętowały przeżyte wspólnie dziesięciolecia

Dodano: rok temu Czytane: 258 Autor:

Zamiast oficjalnej ceremonii w Dworku pod Lipami skromna uroczystość w ich własnych domach – tak wyglądały okrągłe jubileusze kolejnych rumskich małżeństw.

Rumskie małżeństwa świętowały przeżyte wspólnie dziesięciolecia

Zamiast oficjalnej ceremonii w Dworku pod Lipami skromna uroczystość w ich własnych domach – tak wyglądały okrągłe jubileusze kolejnych rumskich małżeństw. W trosce o zdrowie mieszkańców, zachowując reżim sanitarny, symboliczne wizyty złożył wieloletnim parom wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki.
 

Nadane przez prezydenta RP medale z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego otrzymali tym razem państwo Zygmunt i Krystyna Bistramowie. Natomiast państwo Juliusz i Eryka Dettlaffowie oraz Zygmunt i Zofia Wegnerowie świętowali 60. rocznicę ślubu. Wszystkie pary odwiedził w minionym tygodniu wiceburmistrz Ariel Sinicki, który podarował im kwiaty i upominki, a także złożył serdeczne życzenia.

Te małżeństwa spędziły ze sobą całe dziesięciolecia. W tym czasie zmieniała się moda, społeczeństwo, kultura, a nawet ustrój. Nie zmieniło się jednak łączące ich uczucie, dzięki któremu dotrwali wspólnie aż do dziś – podkreśla zastępca burmistrza. – Ci mieszkańcy są wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń, dla nas wszystkich. Życzę im, by podczas dalszej wspólnej wędrówki sprzyjało im szczęście oraz zdrowie – dodaje.Odznaką „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie, w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią, umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis – „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal zawieszony jest na różowej wstążce o szerokości 35 mm z pionowym białym paskiem pośrodku.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl