Dzisiaj jest: 15.6.2021, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Reklama:

Już po finale „Wierszogadania 2020”

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 360 Autor:

Podsumowano kolejną edycję projektu „Wierszogadanie”.

Już po finale „Wierszogadania 2020”

Podsumowano kolejną edycję projektu „Wierszogadanie”. Tegoroczny konkurs miłośników słowa pisanego i mówionego nieco różnił się od poprzednich. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa przeniosła nas do internetu. Zarówno casting, jak i warsztaty odbyły się w formie zdalnej. Do etapu finałowego zakwalifikowano 10 osób, z czego 8 wzięło udział w nagraniu spektaklu podsumowującego projekt. Nagrania spektaklu podsumowującego projekt również odbyły się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
 

Uczestnicy „Wierszogadania 2020” swój warsztat szlifowali podczas internetowych spotkań prowadzonych przez Agnieszkę Skawińską oraz Piotra Lewickiego. Uczestnicy tegorocznej edycji pracowali na tekstach zespołów Republika, Budka Suflera i Sztywny Pal Azji. Hasła przewodnie „Wierszogadania 2020” to marzenia o lepszym świecie oraz poszukiwanie dziecka w sobie. Spektakl podsumowujący wyreżyserował Piotr Lewicki. Można go obejrzeć w mediach społecznościowych MDK-u.
 

Cieszę się, że uczestnicy pięknie pracowali, pomimo tej trudności, że komunikowaliśmy się za pomocą internetu. Warsztaty odbywały się online, a to jest trudno zadanie, żeby wykonać taką pracę nad sobą, pracę reżyserską, żeby później osiągnąć dobry efekt – podsumowuje Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u.


Laureatami „Wierszogadania 2020” zostali:

  1. miejsce – Wiktoria Reglińska
  2. miejsce – Oktawia Lubera
  3. miejsce – Anna Szydłowska
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii