Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

W Rumi stanęły pojemniki na nakrętki

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 388 Autor:

W Rumi stanęły pojemniki na nakrętki

Zgodnie z zapowiedzią, we wtorek 1 grudnia na terenie Rumi pojawiły się specjalne metalowe kosze, które mogą pomieścić nawet 150 kilogramów plastikowych nakrętek. Za każdym razem, gdy kosz się zapełni, jego zawartość zostanie przekazana na wskazany przez mieszkańców charytatywny cel. Wszystko po to, aby propagować charytatywne i proekologiczne działania.

Wygląd pojemników nawiązuje do herbu miasta oraz serca symbolizującego dobroć mieszkańców. Kosze na nakrętki stanęły w czterech lokalizacjach: przy dworcu PKP, w parku Żelewskiego (ul. Filtrowa), przy ul. Różanej (tzw. zielona wyspa) oraz nieopodal hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Do pojemników można wrzucać plastikowe nakrętki o różnych kolorach i kształtach – na przykład po napojach, żywności w tubkach, mleku, lekach, chemii gospodarczej czy kosmetykach. Konstrukcje jako pierwszy „przetestował” wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki.

Zapotrzebowanie na konkretną zbiórkę można zgłosić mailowo pod adresem: promocja@um.rumia.pl. Beneficjenci będą się cyklicznie zmieniać, pierwszeństwo mają jednak mieszkańcy Rumi.

Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii