Dzisiaj jest: 22.4.2021, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Rumscy strażacy otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 434 Autor:

Rumscy strażacy otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie wzbogaciła się o dwa nowe wozy bojowe. Pojazd marki MAN będzie użytkowany przez wejherowskich strażaków, natomiast nowoczesna Scania trafiła do komendy w Rumi.

Uroczyste przekazanie wozów, z udziałem strażaków oraz przedstawicieli władz, miało miejsce 11 grudnia w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Wejherowie. Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, który będzie jeździł po ulicach Rumi, wyposażony jest m.in. w zbiornik na wodę o pojemności ponad 5000 litrów, 500-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, autopompę, system z linią szybkiego natarcia do podawania wody i piany, a także działko wodno-pianowe oraz maszt oświetleniowy. To jedyny w tej części powiatu wejherowskiego pojazd gaśniczy posiadający tak duży zapas wody. Dzięki niemu zdecydowanie zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców oraz strażaków uczestniczących w działaniach gaśniczych i ratowniczych. Zakup samochodu został dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Rumi w kwocie 150 tys. zł.

Zdajemy sobie sprawę, jak ciężką, ważną i niebezpieczną pracę wykonują strażacy, dlatego każdego roku staramy się ich wspierać w zakupie sprzętu, by zarówno oni, jak i wszyscy nasi mieszkańcy, byli w jak największym stopniu zabezpieczeni przed różnego rodzaju żywiołami – powiedział wiceburmistrz Ariel Sinicki, który uczestniczył w uroczystym przekazaniu nowego wozu bojowego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi.

Tego samego dnia wóz ratowniczo-gaśniczy, który przez ostatnich 15 lat służył rumskim strażakom, został uroczyście przekazany ochotnikom z Orla.

Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.