Dzisiaj jest: 22.4.2021, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Reklama:

Charytatywny bieg świąteczny – chcą pokonać tysiąc kilometrów dla Tomasza Bojara

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 353 Autor:

Na początku 2019 roku Rumia szukała genetycznego bliźniaka dla wówczas 24-letniego Damiana Bojara, mieszkańca mierzącego się z anemią aplastyczną.

Charytatywny bieg świąteczny – chcą pokonać tysiąc kilometrów dla Tomasza Bojara

Na początku 2019 roku Rumia szukała genetycznego bliźniaka dla wówczas 24-letniego Damiana Bojara, mieszkańca mierzącego się z anemią aplastyczną. Studentowi udało się wrócić do zdrowia, ale kilka miesięcy później swoją walkę rozpoczął jego tata – cierpiący na czerniaka Tomasz Bojar. Aby zebrać pieniądze niezbędne na jego leczenie, bliscy 47-latka postanowili zorganizować charytatywny bieg świąteczny, w którym udział może wziąć każdy.
 

Zasady przedsięwzięcia są bardzo proste – w okresie od 24 do 26 grudnia wystarczy pokonać dowolny dystans, na jakiejkolwiek trasie, odpowiednio to dokumentując, np. wykonując zrzut ekranu lub udostępniając wynik z telefonicznej aplikacji. Następnie informację o swoim wkładzie w akcję należy zamieścić w dyskusji pod facebookowym wydarzeniem Świąteczne 1000 km dla Tomasza Bojara.
 

Jeśli wszystkim uczestnikom wydarzenia uda się przebiec łącznie co najmniej tysiąc kilometrów, sponsorzy przekażą środki finansowe na leczenie 47-letniego rumianina. Ponadto każdy, kto chce wesprzeć zbiórkę, może to zrobić na stronie siepomaga.pl.
 

Warto wspomnieć, że w sierpniu tego roku, m.in. dzięki wsparciu urzędu miasta, w parku Żelewskiego odbyło się charytatywne wydarzenie na rzecz Tomasza Bojara. Główną atrakcją był koncert w wykonaniu trójmiejskiego zespołu The Rolling Stones Tribute, a urozmaicenie występu stanowiły dmuchane zjeżdżalnie, poczęstunek, loteria fantowa, a także licytacje licznych przedmiotów i usług. Wówczas udało się zebrać ponad 12 tysięcy złotych.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.