Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Zbierają nakrętki, aby zakupić wózek inwalidzki

Dodano: rok temu Czytane: 342 Autor:

Dokładnie dwa tygodnie temu w miejskiej przestrzeni pojawiły się cztery specjalne pojemniki na nakrętki.

Zbierają nakrętki, aby zakupić wózek inwalidzki

Dokładnie dwa tygodnie temu w miejskiej przestrzeni pojawiły się cztery specjalne pojemniki na nakrętki. Ich wygląd nawiązuje do herbu miasta oraz serca symbolizującego dobroć mieszkańców. Do tej pory, dzięki zaangażowaniu rumian, udało się zapełnić dwa takie serca, a ich zawartość, jak i następnych koszy, zostanie przekazana na szczytny cel. Pierwszą osobą, która skorzysta z tej formy pomocy w Rumi, jest Dominik.
 

Ten 20-letni student Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni urodził się jako wcześniak, a powikłania i niedotlenienie spowodowały dziecięce porażenie mózgowe. W konsekwencji Dominik musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Mimo to rumianin jest aktywny oraz chętnie pomaga innym jako wolontariusz m.in. w gdyńskim hospicjum dziecięcym Bursztynowa Przystań i zbierając datki podczas corocznych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 

Codzienne funkcjonowanie Dominika związane jest jednak z niekończącym się leczeniem – wieloma operacjami oraz bardzo intensywną rehabilitacją. Wszystko to przynosi efekty, ale nieustannie generuje ogromne koszty, a możliwości finansowe są ograniczone. Dzięki pieniądzom pozyskanym ze sprzedaży nakrętek rumianin chciałby spełnić jedno ze swoich marzeń – zakupić wózek wyposażony w specjalistyczne oparcie pozwalające utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji. Koszt takiego pojazdu to ponad 24 tysiące złotych, obecnie studentowi brakuje 19 tysięcy. Aby wesprzeć ten cel, w poniedziałek 14 grudnia urząd miasta zorganizował symboliczne przekazanie pierwszej transzy nakrętek z udziałem Dominika, jego mamy oraz wiceburmistrza Piotra Wittbrodta.
 

Pojemniki zapełniają się w błyskawicznym tempie, za co ogromnie dziękuję mieszkańcompowiedział zastępca burmistrza. – Chciałbym podkreślić, że Dominik nie narzeka i stara się być bardzo aktywny. Jest studentem pierwszego roku na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, udziela się też jako wolontariusz. Każdy może mu pomóc, zbierając nakrętki lub wpłacając środki na zakup wózka – dodał.


Kosze na nakrętki są dostępne w czterech lokalizacjach: przy dworcu głównym PKP, w parku Żelewskiego (ul. Filtrowa), przy ul. Różanej (tzw. zielona wyspa) oraz nieopodal hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Do pojemników można wrzucać plastikowe nakrętki o różnych kolorach i kształtach – na przykład po napojach, żywności w tubkach, mleku, lekach, chemii gospodarczej czy kosmetykach. Zapotrzebowanie na konkretną zbiórkę można zgłosić mailowo pod adresem: promocja@um.rumia.pl. Beneficjenci będą się cyklicznie zmieniać, pierwszeństwo mają jednak mieszkańcy Rumi.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl