Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Reklama:

Rusza Pomorski Inkubator Kultury

Dodano: miesiąc temu Czytane: 103 Autor:

Rusza Pomorski Inkubator Kultury – miejsce, które powstało z inicjatywy osób z artystycznego środowiska Pomorza, organizacji pozarządowych oraz przy wsparciu marszałka województwa pomorskiego ...

Rusza Pomorski Inkubator Kultury

Rusza Pomorski Inkubator Kultury – miejsce, które powstało z inicjatywy osób z artystycznego środowiska Pomorza, organizacji pozarządowych oraz przy wsparciu marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Sponsorem inicjatywy został Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy.
 

Pomorski Inkubator Kultury to pomoc dla wszystkich twórców, zwłaszcza w trudnych czasach pandemii. Miejsce nie tylko twórczej pracy, ale też „szkoła wiedzy” o prowadzeniu kariery i realizacji projektów artystycznych (wsparcie specjalistów: mentoring, kuratorzy wystaw, art business). Do udziału w tym artystycznym think tanku namówiono osoby działające na polskich i europejskich rynkach sztuki.
 

Zadaniem PIK jest wspieranie artystów Pomorza poprzez nieodpłatne zapewnienie im miejsca do pracy – wyposażonych pracowni we wrzeszczańskim Garnizonie Kultury. To tutaj dowiedzą się, jak można rozwijać swoją karierę, znajdą pracownie i narzędzia do poszukiwania nowych dróg promocji sztuki tworzonej przez siebie. Niezależnie od dyscypliny artystycznej, jaką prezentują artyści, mogą rozwijać się z PIK.

Zapisując się do Inkubatora, artyści otrzymają:

  • możliwość nieograniczonego korzystania z trzech pracowni plastycznych wraz z ich wyposażeniem (open space – pracownie: malarstwa, rzeźby, ceramiki);
  • możliwość korzystania z pracowni taneczno-teatralnej;
  • możliwość korzystania z pracowni prób muzycznych;
  • magazyny dla twórców na prace, narzędzia itd.;
  • kulturalny know-how, czyli doradztwo, szkolenie i pomoc w karierze artystycznej.

Nabór do PIK-u rozpoczął się 1 marca 2021 r. Ogranicza go jedynie liczba miejsc. Jeśli tworzysz na Pomorzu, to miejsce jest dla ciebie! Zgłoszenie do Pomorskiego Inkubatora Kultury i więcej informacji znajduje się na stronie: www.pik.pomorskie.plczytamy w oficjalnym komunikacie Pomorskiego Inkubatora Kultury.

Inauguracja projektu i podpisanie listu intencyjnego odbędzie się 16 kwietnia 2021 r. o godzinie 12.00 w siedzibie Pomorskiego Inkubatora Kultury przy ulicy Słowackiego 21 w Gdańsku.


Ze względu na sytuację pandemiczną, inauguracja odbywać się będzie z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa. Redakcje zainteresowane Pomorskim Inkubatorem Kultury proszone są o kontakt mailowy: kontakt@pik.pomorskie.pl.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.