Dzisiaj jest: 15.6.2021, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Reklama:

Mieszkaniec Rumi wśród najlepszych kierowców kartingowych w kraju

Dodano: miesiąc temu Czytane: 196 Autor:

Na olsztyńskim torze Kormoran 25 kwietnia odbyło się Grand Prix Polski Juniorów w Kartingu Halowym.

Mieszkaniec Rumi wśród najlepszych kierowców kartingowych w kraju

Na olsztyńskim torze Kormoran 25 kwietnia odbyło się Grand Prix Polski Juniorów w Kartingu Halowym. Na starcie stanęli zawodnicy z całej Polski, którzy wzięli udział w kwalifikacjach i wyścigach eliminacyjnych. Drugie miejsce zajął 11-letni mieszkaniec Rumi.
 

Finał dla najlepszych 6 zawodników składał się z trzech punktowanych wyścigów, odbywających się na różnym dystansie i poprzedzonych sesjami Super Pole. Walka była wyrównana i zacięta, trzech zawodników zakończyło wyścigi finałowe z tą samą liczbą punktów. O miejscach na podium zadecydowała liczba zwycięstw w poszczególnych wyścigach oraz czasy z kwalifikacji. Zwycięzcą Pucharu Polski Juniorów w Kartingu Halowym został Jakub Budziszewski, i to właśnie do niego trafiła nagroda główna od ROK CUP Poland w postaci całodniowych testów w zespole AMO Racing Team wyczynowym gokartem. Drugie miejsce zajął rumianin Ziemowit „Ziemo” Werra, a trzecie miejsce Igor Stępka. Ziemowit był najmłodszym uczestnikiem rywalizacji – rumianin ma zaledwie 11 lat, a kategoria przeznaczona jest dla kierowców do lat 16.

Wyniki finału Grand Prix Polski Juniorów w Kartingu Halowym 2021:

1. Jakub Budziszewski
2. Ziemowit Werra
3. Igor Stępka
4. Alex Sienkiewicz
5. Maciej Szubczyński
6. Szymon Dołżycki

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii