Dzisiaj jest: 28.7.2021, imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

"Małe Miasto" Reda 2021

Dodano: miesiąc temu Czytane: 742 Autor:

"Małe Miasto" w Redzie - Dzieci Uczą się Zawodów i Przedsiębiorczości.

"Małe Miasto" Reda 2021
"Małe Miasto" w Redzie - Dzieci Uczą się Zawodów i Przedsiębiorczości

18 czerwca 2021 roku, w Redzie, w Szkole Podstawowej nr 3 - ruszyła III. edycja "Małego Miasta", gdzie przez 5 dni dzieci z klas 4. i 5. z okolicznych szkół, będą uczyły się przedsiębiorczości oraz zawodów.

W projekcie bierze udział ok. 110 Uczestników, podzielonych na 18 grup. Dzieci uczą się między innymi, jak wygląda praca stolarza, baristy, fryzjera, strażaka czy ogrodnika. Za wykonają pracę otrzymują wynagrodzenie, od którego muszą odprowadzić podatki, a potem zadecydować, czy wydadzą na przekąski, wpłacą do banku, czy wydadzą ostatniego dnia w "sklepiku marzeń", gdzie będą mogły zakupić wymarzone zabawki.

Dzięki temu, w przyjazny sposób, dzieci mają możliwość uczenia się dorosłego życia oraz funkcjonowania gospodarki i postępowania z pieniędzmi.

Akcja powstała ze współpracy Fundacji "Dom mojego Brata" oraz Fundacji BGK.

Źródło: www.miastorumia.pl
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl