Dzisiaj jest: 28.7.2021, imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Brakuje krwi. Rumia organizuje kolejną zbiórkę

Dodano: 2 tygodnie temu Czytane: 61 Autor:

Brakuje krwi. Rumia organizuje kolejną zbiórkę

Zbliża się trzecia spośród czterech zaplanowanych na ten rok miejskich zbiórek krwi w Rumi. Personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku będzie czekał na potencjalnych dawców 24 lipca w hali tutejszego MOSiR-u (ul. Mickiewicza 49). Chętni muszą dokonać telefonicznej rejestracji.

W związku z sytuacją pandemiczną organizatorów miejskiej zbiórki krwi nadal obowiązują szczególne środki ostrożności, dlatego rejestracja odbywa się wyłącznie telefonicznie. Zapisów, na konkretną godzinę, można dokonać pod numerem: 58 679 65 71 (telefon czynny w godzinach: pon. 9:00-17:00; wt.-pt. 7:30-15:30). Wszyscy uczestnicy akcji będą zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, zostanie im również zmierzona temperatura. Każdy, kto odda krew, otrzyma standardowy zestaw podarunkowy od RCKiK oraz miejskie gadżety.

Podczas akcji hala sportowa MOSiR-u ponownie zamieni się w swoiste centrum krwiodawstwa. Szatnie będą gabinetami lekarskimi, korytarze poczekalniami, a na boisku halowym staną fotele przystosowane do poboru krwi. Dzięki telefonicznym zapisom i umawianiu potencjalnych dawców na konkretną godzinę cały proces związany z poborem krwi przebiega wyjątkowo sprawnie.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego.

Podczas minionej zbiórki krwi w Rumi, która odbyła się 15 maja, na apel mimo pandemii odpowiedziało 109 osób, z czego 77 mogło podzielić się życiodajnym płynem. Łącznie udało się zebrać niespełna 35 litrów krwi, która zasiliła zasoby RCKiK w Gdańsku.

Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl