Dzisiaj jest: 28.7.2021, imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Po rocznej przerwie powraca Kino Letnie w Rumi

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 95 Autor:

Już za kilka tygodni ruszy tegoroczne Kino Letnie w Rumi.

Po rocznej przerwie powraca Kino Letnie w Rumi

Już za kilka tygodni ruszy tegoroczne Kino Letnie w Rumi. Przez trzy weekendy na plenerowym ekranie będą wyświetlane topowe produkcje filmowe ostatnich lat. Wśród zaproponowanych przez miasto tytułów pojawiły się bajki, komedie, dramaty, animacje, a także filmy akcji i obyczajowe. O doborze repertuaru zdecydują mieszkańcy uczestniczący w internetowym głosowaniu.

„Tajemniczy ogród”, „Urwis”, „Chłopiec z burzy” czy „Robaczki z zaginionej dżungli” – między innymi te filmy pojawiły się na liście skierowanej przede wszystkim do dzieci, młodzieży oraz rodziców. Głosowanie odbywa się na facebookowym profilu miasta i zakończy się w piątek 16 lipca o godzinie 10:00. Wyświetlone zostaną trzy tytuły, które uzyskają największą liczbę głosów. Z kolei dorośli widzowie wybiorą dla siebie trzy kolejne pozycje w osobnym głosowaniu. Cały tegoroczny repertuar poznamy 23 lipca około godziny 12:00.

Zarówno w propozycji skierowanej do rodzin z dziećmi, jak i kina przeznaczonego dla dorosłych, tytuły zostały dobrane w taki sposób, by każdy znalazł coś dla siebie. Są to przede wszystkim produkcje z ostatnich lat, ale nie brakuje też klasyków.

Filmy będą wyświetlane w piątki i soboty na terenie jednego z dwóch miejskich parków: parku Starowiejskiego (ul. Mickiewicza) lub parku Żelewskiego (ul. Filtrowa). Na miejscu, oprócz plenerowego ekranu, jak co roku czekać będą również leżaki oraz popcorn – wszystko bezpłatnie.

Jest to czwarta edycja Kina letniego w Rumi realizowanego w takiej formule. Organizatorami wydarzenia są: Miejski Dom Kultury w Rumi oraz Urząd Miasta Rumi.

Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl