Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Rumia znów pobiegnie dla Żołnierzy Wyklętych

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 208 Autor:

Rumia już po raz szósty weźmie udział w Biegu Tropem Wilczym, który stanowi hołd dla Żołnierzy Wyklętych.

Rumia znów pobiegnie dla Żołnierzy Wyklętych

Rumia już po raz szósty weźmie udział w Biegu Tropem Wilczym, który stanowi hołd dla Żołnierzy Wyklętych. Zapisy zakończą się 9 sierpnia o godzinie 22:00. Liczba uczestników jest ograniczona do 250 osób.
 

Celem imprezy jest przede wszystkim upamiętnienie Polaków, którzy zapisali się na kartach historii w latach 1944-1963 na terenie przedwojennych granic RP. Dodatkowym zamysłem jest propagowanie biegania jako optymalnej formy aktywności fizycznej. Dystans co roku wynosi 1963 metry i jest to symboliczne nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, którym był poległy w 1963 roku Józef Franczak.
 

Podczas każdej edycji propagowane są inne biografie zasłużonych Polaków. W tym roku wspomniani zostaną: Marian Markiewicz ps. „Maryl”, Danuta Siedzikówna ps. „Inka”, Lidia Lwow-Eberle ps. „Lala” oraz Wanda Minkiewicz ps. „Danka”.

Rumska edycja tego ogólnopolskiego biegu odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 18:00. Uczestnicy wystartują spod stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.
 

Lista uczestników ograniczona jest do 250 osób. Pobiec może każdy, kto opłaci wpisowe w wysokości 25 złotych – bez względu na wiek. Pakiet startowy obejmuje m.in. koszulkę przedstawiającą jedną z upamiętnianych postaci.

Link do zapisów.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !