Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

W Rumi odbył się unihokejowy turniej ku pamięci Lidii Lipińskiej

Dodano: miesiąc temu Czytane: 146 Autor:

W sobotę 25 września odbył się XI Memoriał Lidii Lipińskiej ...

W Rumi odbył się unihokejowy turniej ku pamięci Lidii Lipińskiej

W sobotę 25 września odbył się XI Memoriał Lidii Lipińskiej, którego celem jest upamiętnienie trenerki drużyn unihokeja w Rumi i znanej propagatorki tej dyscypliny sportu.
 

Zawody rozpoczęły się w hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u Rumia o godz. 8.30. Mecze potrwały do godz. 14.30. W rozgrywkach uczestniczyło sześć drużyn z Pomorza, woj. kujawsko-pomorskiego i Wielkopolski.

To wydarzenie na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez sportowych. Zanim jednak tak się stało, przez pewien czas trwały starania o organizację Memoriału.

W tym roku mija 13. rocznica śmierci Lidii Lipińskiej – wspomina Jolanta Król, dyrektor MOSiR Rumia. – Natomiast Memoriał ku jej pamięci miał miejsce po raz jedenasty. Wcześniej przez dwa lata starałam się bowiem o upamiętnienie w ten sposób osoby, która tak silnie była związania ze środowiskiem rumskiego sportu. Cieszę się, że to się udało.

Po dziś dzień sportowa rywalizacja podczas Memoriału odbywa się w duchu wartości pozostawionych przez przedwcześnie zmarłą instruktorkę i trenerkę. Lidia Lipińska zawsze powtarzała, że unihokej to sport, w którym każdy, kto sumiennie trenuje, może zostać zwycięzcą. Rozpoczynała swoją karierę sportową jako trenerka piłki ręcznej dziewcząt. Była znana mieszkańcom Rumi jako nauczycielka wychowania fizycznego i trenerka UKS „Zagórzanka”. Zajmowała się promowaniem unihokeja oraz organizowaniem imprez sportowych. Założyła pierwszy UKS w Rumi pod nazwą „Czwórka”. Klub w późniejszych latach działał jako UKS „Zagórzanka–Korzeniowski.pl”, a z czasem poszerzył swoją działalność o sekcję lekkoatletyczną i ostatecznie przybrał nazwę „Zagórzanka”. Klubowi patronował Robert Korzeniowski, honorowy obywatel Rumi, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy.
 

Lidia Lipińska przez blisko 10 lat pracy ze swoją drużyną zdobyła srebrny i brązowy medal Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a jej podopieczni sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Polski i awansowali do I ligi seniorów. Trenerka wychowała kilku reprezentantów kraju, a jej wysiłki zostały nagrodzone medalem za wybitne zasługi dla sportu szkolnego. Pośmiertnie Lidii Lipińskiej nadano tytuł i medal „Zasłużony dla miasta Rumi”.
 

Wyniki XI Memoriału Lidii Lipińskiej:

1. Floorball Słupsk
2. Szara Strefa
3. FC Chwarzno
4. UKS Ósemka Wejherowo
5. FC Kala-Izolacje Toruń
6. Krokodyle Poznań

Wyróżnienia:
Najlepszy obrońca: Dawid Jankowski
Najlepszy bramkarz: Krzysztof Długołęcki
MVP Adrian Popławski

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.