Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Martyna Bunda opowiedziała o swej kaszubskiej duszy

Dodano: 2 tygodnie temu Czytane: 95 Autor:

Martyna Bunda opowiedziała o swej kaszubskiej duszy

W czwartek 7 października Stację Kultura odwiedziła pisarka i reporterka „Polityki” – Martyna Bunda. Za swoją debiutancką powieść pt. „Nieczułość” zdobyła pomorską nagrodę literacką „Wiatr od Morza” oraz nagrodę „Gryfia”. Natomiast za swoje teksty reporterskie była dwukrotnie nominowana do nagrody Grand Press.

Martyna Bunda posiada ten szczególny rodzaj wrażliwości artystycznej, który pozwala jej dostrzec metafizyczny wymiar Kaszub. Z dziejów naszego regionu wyławia perły, których nie dostrzegamy – podsumowała Elżbieta Żukowska, która prowadziła spotkanie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Z kamerą wśród książek”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.