Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Rumia z kolejnym dofinansowaniem na rozwój terenów inwestycyjnych

Dodano: miesiąc temu Czytane: 142 Autor:

Spółka Rumia Invest Park pozyskała blisko 3,4 mln zł unijnego dofinansowania na kontynuację przygotowań miejskich terenów inwestycyjnych pod działalność przemysłowo-usługową.

Rumia z kolejnym dofinansowaniem na rozwój terenów inwestycyjnych

Spółka Rumia Invest Park pozyskała blisko 3,4 mln zł unijnego dofinansowania na kontynuację przygotowań miejskich terenów inwestycyjnych pod działalność przemysłowo-usługową. Głównym celem przedsięwzięcia, oszacowanego na ponad 14,7 mln zł, jest stworzenie przedsiębiorcom lepszych warunków do rozwoju, a tym samym zapewnienie nowych miejsc pracy dla mieszkańców.
 

Podpisanie umowy na dofinansowanie – z udziałem marszałka Mieczysława Struka, członka Zarządu Województwa Pomorskiego Józefa Sarnowskiego, burmistrza Michała Pasiecznego oraz prezes spółki Agnieszki Rodak – miało miejsce 5 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Objęty projektem obszar zlokalizowany jest w północnej części Rumi. W ramach inwestycji miejska spółka dokona rozbiórki istniejących budynków, wykona roboty ziemne, zbuduje drogę dojazdową i chodnik, a także doprowadzi media oraz infrastrukturę techniczną. Zmiany zajdą na ponad 8 ha terenów usytuowanych w pobliżu ul. Kazimierskiej i Krzemowej. Wszystkie prace zostaną zrealizowane do końca 2023 roku.


 
Źródło: pomorskie.eu

Kompleksowe przygotowanie miejskich terenów inwestycyjnych pod działalność przemysłowo-usługową ma zapewnić małym i średnim przedsiębiorcom lepsze warunki do rozwoju, czego spodziewanym efektem jest wzrost liczby miejsc pracy.

To dla nas ogromna radość obserwować, jak nasza strefa inwestycyjna dynamicznie się rozwija. Są to fantastycznie zlokalizowane tereny stanowiące naturalne zaplecze logistyczne portu w Gdyni. W ich obrębie z powodzeniem działają już liderzy rynku, tacy jak firma Clima Gold czy Corleonis. Na ukończeniu jest także nowa siedziba firmy Atlas Poland. Kilka kolejnych przedsiębiorstw jest w trakcie projektowania nowych inwestycji na naszym terenie – mówi Agnieszka Rodak, prezes spółki Rumia Invest Park. – Wkrótce, z udziałem środków unijnych i we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych, rozpoczniemy projektowanie hali modułowej, która skupi lokalny biznes oraz będzie sprzyjała wymianie doświadczeń i kooperacji. W strefie planowana jest również budowa Pomorskiego Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej będącego przedsięwzięciem strategicznym nie tylko dla Rumi, ale i dla całego województwa pomorskiego. Nieustannie pracujemy, aby stworzyć możliwie najlepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Drugi etap projektu „Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych pod działalność przemysłowo-usługową w Rumi” to naturalna kontynuacja działań założonych w pierwszym etapie. To kolejne uzbrojone i skomunikowane tereny, które pozwolą rozwinąć skrzydła nowym inwestorom, co z kolei zaowocuje nowymi miejscami pracy dla naszych mieszkańców. Dziękujemy za wsparcie Zarządowi Województwa Pomorskiego, jest ono nieocenione dla realizacji ambitnych planów Rumi – podkreśla.

Przedsięwzięcie stanowi drugi etap uzbrajania terenów inwestycyjnych w Rumi. Całkowita powierzchnia parku inwestycyjnego wynosi 82 ha, obszar ten przeznaczony jest na inwestycje o charakterze usługowym, produkcyjnym i magazynowym, a jego zagospodarowaniem zajmuje się spółka Rumia Invest Park.


Wartość przedsięwzięcia to ponad 14,7 mln zł, a dofinansowanie unijne ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie 3,4 mln zł.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !