Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Fokstrot czy samba? Rumia ponownie stolicą tańca

Dodano: miesiąc temu Czytane: 169 Autor:

Ponad 650 tancerzy z Polski i zagranicy wzięło udział w Mistrzostwach Polski FTS oraz 10. turnieju o puchar burmistrza Rumi.

Fokstrot czy samba? Rumia ponownie stolicą tańca

Ponad 650 tancerzy z Polski i zagranicy wzięło udział w Mistrzostwach Polski FTS oraz 10. turnieju o puchar burmistrza Rumi. Zawody miały miejsce 30 i 31 października w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, głównym organizatorem wydarzenia był Taneczny Klub Sportowy „Creative Dance”.
 

Mistrzostwa tańca sportowego odbywały się w klasach B i A. Przeszło 320 par rywalizowało w dynamicznych stylach latynoamerykańskich oraz standardowych tańcach towarzyskich, gdzie królowała elegancja. Przed publicznością wystąpili zarówno 14-letni juniorzy, jak i dorośli zawodnicy.

Była to już 10. edycja naszego turnieju w ciągu 9 lat. W tym roku nie mieliśmy organizować żadnych mistrzostw, niestety działacz, który miał je przygotować, musiał z przyczyn osobistych się wycofać, dlatego my, jako Taneczny Klub „Creative Dance”, przejęliśmy tę imprezę – przyznaje Paweł Muchewicz, trener i kierownik mistrzostw. – Listy startowe zapełniły się dosłownie w dwa dni. Usłyszeliśmy, że gdy zawodnicy zobaczyli w kalendarzu odbywający się w Rumi turniej, to wiedzieli, że muszą tutaj przyjechać. Bardzo nas to cieszy.

Poziom zawodów, tak jak w poprzednich latach, był bardzo wysoki. Oceniający występy sędziowie brali pod uwagę m.in. technikę, choreografię, strój, a nawet wybrany przez parę utwór muzyczny. Na najlepszych czekały puchary, nagrody oraz awans do wyższej kategorii.

Sporo naszych zawodników bardzo dobrze wypadło. Cieszy nas, że Taneczny Klub Sportowy „Creative Dance” małymi krokami pnie się do góry. Tym bardziej że jest to bardzo trudny sport. Mamy też stały i mocny skład klubu w postaci rodziców naszych zawodników, którzy, jak trzeba, zbierają się i integrują. Dlatego właśnie potrafimy w krótkim czasie zorganizować takie imprezy sportowe. Jestem bardzo wdzięczny i dziękuję zawodnikom, rodzicom, sponsorom i władzom miasta, że zawsze mogę na nich liczyć – podsumowuje Paweł Muchewicz.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !