Dzisiaj jest: 17.9.2021, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Reklama:

Zespół Placówek Specjalistycznych świętuje 60-lecie!

Dodano: 2 lata temu Czytane: 377 Autor:

Za motywację do rozwijania pasji, za fajnych wychowawców, za rozmowy, a także… za dinozaura Dariusza.

Zespół Placówek Specjalistycznych świętuje 60-lecie!
Za motywację do rozwijania pasji, za fajnych wychowawców, za rozmowy, a także… za dinozaura Dariusza. To tylko kilka z wielu powodów, których podopieczni Zespołu Placówek Specjalistycznych im. K. Lisieckiego „Dziadka” lubią to miejsce – wypisali je z resztą kredą na specjalnej ścianie. Placówka ta już od 60 lat pomaga całym rodzinom zagrożonym wykluczeniem społecznym i właśnie świętuje jubileusz.

Uroczystym odsłonięciem tablicy na pamiątkę 60-lecia powołania ogniska nawiązującego do tradycji Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy założonego przez Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” rozpoczęły się dwudniowe obchody jubileuszu ZPS-u. W czwartek (27.09) na terenie placówki przy ul. Wejherowskiej 65 spotkali się wychowawcy i przyjaciele instytucji, w tym władze miasta.
 

- Zespół Placówek Specjalistycznych to wyjątkowe miejsce na mapie miasta, w którym szczególnie dbamy o najmłodszych mieszkańców. 60-lecie to dobra okazja, by podziękować wszystkim zaangażowanym w działanie ZPS-u oraz partnerom instytucji. Zespół Placówek Specjalistycznych jest ważnym punktem w strategii miasta ponieważ chcemy, żeby Gdynia była miastem wysokiej jakości życia. Chcemy też, żeby dotyczyło to wszystkich mieszkańców. Niezależnie od tego, z jakimi problemami się borykają – mówił Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W ramach obchodów rozegrany został także mecz w piłkę nożną. Na boisku stanęły drużyny podopiecznych ZPS-u oraz gości. W akcji, poza młodymi piłkarzami, można było zobaczyć m.in. radnych miasta Andrzeja Bienia i Sebastiana Jędrzejewskiego, zastępcę dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni Andrzeja Ryńskiego, prezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej Lecha Żurka, trenerkę Flauta Gdynia Ladies Patrycję Salwę, radnych dzielnic Marka Dąbkowskiego, Adama Skurata oraz Szymona Domachowskiego.

Z kolei w piątek (27.09) odbędzie się spotkanie rodziców i społeczności lokalnej, rodzinna sztafeta oraz urodzinowe gry i niespodzianki. Do udziału zaproszeni są wszyscy związani z ZPS-em, a także osoby, które chciałyby poznać wychowawców i dowiedzieć się więcej o ich działaniach.

- Kiedy powstawały ogniska wychowawcze kluczowym problemem było sieroctwo. Teraz to, czym zajmujemy się po latach to dbanie, żeby dzieciaki zagrożone wykluczeniem społecznym, które mają różnego rodzaju problemy, by nie zostały zepchnięte na margines. Jakiś czas temu doszliśmy do tego, że nie można pomagać tym dzieciakom bez wsparcia całej rodziny i na tym się teraz skupiamy. Mówimy otwarcie, że pracujemy dla gdyńskiej rodziny i jej rzecz, w oparciu o zdiagnozowane potrzeby – mówi Przemysław Lebiedziński, dyrektor ZPS.

Zespół Placówek Specjalistycznych już od 1959 roku udziela nieodpłatnej pomocy osobom dorosłym, dzieciom, młodzieży i całym rodzinom w sytuacjach, które wymagają specjalistycznego wsparcia w podnoszeniu kompetencji osobistych, odbudowie więzi i poprawie relacji, przezwyciężaniu kryzysów i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Jednym z projektów realizowanych przez ZPS jest program Sieci Pracy ze Społecznością TO TU - tzw. SPOT - współtworzony przez organizacje pozarządowe. W efekcie otaczają opieką łącznie około 500 dzieci i ich rodziny.
Źródło: www.gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl