Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Gdyńscy studenci inaugurują rok

Dodano: 2 lata temu Czytane: 498 Autor:

Studenci ze wszystkich gdyńskich uczelni w najbliższych dniach zainaugurują nowy rok akademicki.

Gdyńscy studenci inaugurują rok
Studenci ze wszystkich gdyńskich uczelni w najbliższych dniach zainaugurują nowy rok akademicki. Przed nami oficjalne uroczystości każdej ze szkół wyższych, po których rozpocznie się okres nauki i poszerzania horyzontów.

Najwcześniej, bo już w piątek, 27 września nowy rok akademicki zostanie w Gdyni zainaugurowany na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Kilka dni po żakach z UG, w poniedziałek 30 września inauguracja odbędzie się na Akademii Marynarki Wojennej. W tym przypadku nie tylko studenci, ale i mieszkańcy ucieszą się z nowej inwestycji – do użytku zostanie oddana nowoczesna kryta pływalnia, która uzupełni ofertę kompleksu sportowego uczelni.
 
Nowoczesna pływalnia w kompleksie sportowym Akademii Marynarki Wojennej na gdyńskim Oksywiu, fot. AMW / Krzysztof Miłosz
Nowoczesna pływalnia w kompleksie sportowym Akademii Marynarki Wojennej na gdyńskim Oksywiu, fot. AMW / Krzysztof Miłosz
Nowoczesna pływalnia w kompleksie sportowym Akademii Marynarki Wojennej na gdyńskim Oksywiu, fot. AMW / Krzysztof Miłosz

To dwa baseny (w tym 25-metrowy basen sportowy, z widownią na 170 miejsc oraz basen z ruchomym dnem) i zespół saun oraz część relaksacyjna. Obiekt będzie dostępny dla wszystkich, podobnie jak reszta infrastruktury sportowej, z której regularnie korzystają m.in. kluby sportowe.

Uroczyste „Gaudeamus igitur” zwiastujące początek nowego roku akademickiego 2019/2020 zabrzmi w Akademii Marynarki Wojennej o godzinie 12:00. Studenci rozpoczną naukę w ramach czterech wydziałów z dwunastoma kierunkami studiów cywilnych i pięcioma dla studentów wojskowych. Podczas uroczystości wręczone zostaną wyróżnienia dla nauczycieli akademickich, m. in. za działalność badawczą, publikacyjną, dydaktyczną i organizacyjną. Wyróżnieni zostaną też najlepsi studenci oraz wręczone zostaną Odznaki Honorowe Akademii Marynarki Wojennej.

Pozostałe gdyńskie uczelnie zaplanowały swoje inauguracje już w październiku, w tym Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu, która rozpocznie rok akademicki 1 października o 12:00 – tak samo, jak Gdyńska Szkoła Filmowa. Nie sposób nie wspomnieć także o uczelni dedykowanej seniorom. Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku ruszy z zajęciami w piątek, 4 października, rozpoczynając od uroczystości w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Ostatnie inauguracje w Gdyni zaplanowano na sobotę, 5 października. Punktualnie o 11:00 z wyjątkową oprawą na Molo Południowym i, co warte uwagi, już po raz 99. nowy rok zaczną żacy z Uniwersytetu Morskiego. Studenci złożą swoje ślubowanie na sztandar uczelni. Będzie można też podziwiać m.in. uroczystą paradę w miejsce cumowania Daru Młodzieży, w której udział weźmie Kompania Reprezentacyjna, studenci, doktoranci, Senat Uczelni i jej pracownicy. Wcześniej o pomyślność w nowym roku akademickim uczestnicy pomodlą się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybka.

Tego samego dnia odbędzie się też inauguracja w Wyższej Szkole Bankowej, o godzinie 12:00.
Źródło: www.gdynia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl