Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

W 65. urodziny Rumi wszyscy gramy w siatkówkę!

Dodano: 2 lata temu Czytane: 487 Autor:

„W 65. urodziny Rumi wszyscy gramy w siatkówkę!” – takie hasło towarzyszy kolejnej z cyklu imprez, zorganizowanych z okazji jubileuszu.

W 65. urodziny Rumi wszyscy gramy w siatkówkę!

„W 65. urodziny Rumi wszyscy gramy w siatkówkę!” – takie hasło towarzyszy kolejnej z cyklu imprez, zorganizowanych z okazji jubileuszu. MOSiR Rumia wraz z mieszkańcami obchodzą urodziny naszego miasta na sportowo.
 

Turniej „65 setów na 65-lecie” odbędzie się w hali MOSiR Rumia w sobotę 12 października w godz. 10.00-18.00 (z oficjalnym otwarciem i poczęstunkiem ok. godz. 14.00). Celem imprezy jest przede wszystkim uczczenie 65. rocznicy nadania praw miejskich Rumi oraz popularyzacja piłki siatkowej jako dyscypliny sportu stanowiącej doskonałe urozmaicenie wolnego czasu.
 

Tradycyjnie, wszystkie zespoły zostaną podzielone na dwa kolory (czerwony i niebieski). O kolorze koszulek danej drużyny zadecyduje losowanie. Mini mecze będą się odbywały na 3 boiskach równocześnie, zawsze pomiędzy czerwonymi a niebieskimi. Podczas imprezy zostanie rozegranych 65 setów.
 

Organizatorami jubileuszowego turnieju są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Urząd Miasta Rumi.
 

Przypomnijmy, że pierwszy 50-setowy mecz siatkarski odbył się w 2004 r. z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Rumi. Pomysłodawcą wydarzenia był Tadeusz Piątkowski. W kolejnych latach rozgrywano o jeden set więcej, czyli za każdym razem tyle, ile lat liczy Rumia.
Wyniki pokazują, że na przestrzeni lat zwycięzcom bardziej sprzyjała czerwień. Dotychczasowy wynik spotkań to 8:7 dla czerwonych, a wszystkich setów 431:424 dla czerwonych.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.