Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Kolejne małżeństwa świętowały złote gody

Dodano: 2 lata temu Czytane: 457 Autor:

Spędzili ze sobą tyle lat, że zostali odznaczeni prezydenckimi medalami.

Kolejne małżeństwa świętowały złote gody

Spędzili ze sobą tyle lat, że zostali odznaczeni prezydenckimi medalami. Mowa o mieszkańcach Rumi, a dokładniej sześciu małżeństwach, które świętowały 50. rocznicę ślubu. Ceremonia odbyła się w miniony czwartek (17 października) na terenie Miejskiego Domu Kultury w Rumi.
 

Jerzy i Jadwiga Kopińscy, Stanisław i Teresa Dziura, Edmund i Agnieszka Miotke, Jan i Ewa Marcinkowscy, Roman i Krystyna Andrzejewscy oraz Mieczysław i Celestyna Niećkowscy – to nazwiska kolejnych rumian świętujących złote gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego.
 

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane przez prezydenta RP, a wręczył je jubilatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt. Zastępca burmistrza, wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinicki, podarował również parom kwiaty i upominki, a także złożył życzenia.
 

Niewiele dłużej stąpam po tym świecie, niż jesteście państwo w związku małżeńskim. To pokazuje, że można przejść przez życie w atmosferze zgodności i zrozumienia. Nam pozostaje tylko brać z państwa przykład oraz życzyć zdrowia i wytrwałości – powiedział Piotr Wittbrodt.


O oprawę muzyczną uroczystości zadbali wspólnie Anna Osior i Krzysztof Brzozowski, którzy odtworzyli utwory z lat młodości jubilatów. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.
 



Odznaką „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie, w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią, umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis – „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal zawieszony jest na różowej wstążce o szerokości 35 mm z pionowym białym paskiem pośrodku.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl