Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Z dziecięcych prac powstały zbiory bajek i kalendarze

Dodano: 2 lata temu Czytane: 373 Autor:

Kalendarze oraz zbiory bajek i opowiadań, które były współtworzone przez najmłodszych mieszkańców miasta w ramach projektu „Rumia oczami dzieci”, trafiły w ręce autorów zwycięskich prac.

Z dziecięcych prac powstały zbiory bajek i kalendarze

Kalendarze oraz zbiory bajek i opowiadań, które były współtworzone przez najmłodszych mieszkańców miasta w ramach projektu „Rumia oczami dzieci”, trafiły w ręce autorów zwycięskich prac. Wyjątkowe wydania wręczał laureatom podczas oficjalnej uroczystości wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.
 

Druga edycja projektu „Rumia oczami dzieci” oficjalnie zakończyła się w czerwcu tego roku, podczas rodzinnego festynu. Wówczas w parku starowiejskim czekały na mieszkańców liczne atrakcje, a na scenie przy Miejskim Domu Kultury nastąpiło uroczyste podsumowanie edukacyjnego projektu, w ramach którego przez kilka miesięcy dzieci realizowały sześć zadań tematycznych oraz uczestniczyły w trzech konkursach.
 

Najmłodsi, standardowo już, musieli podczas zajęć grupowych poznać miejskie symbole, zorganizować spotkanie z ciekawą osobą, wziąć udział w spacerze historycznym oraz uczestniczyć w dziecięcej sesji. Nowością były zadania polegające na przygotowaniu i wykonaniu wierszyka związanego z Rumią oraz współpraca ze szkołami działającymi na terenie miast partnerskich. W tej części projektu uczestniczyło około tysiąca dzieci z 18 placówek – publicznych oraz prywatnych.
 

Z kolei indywidualni uczestnicy mogli się wykazać w trzech konkursach tematycznych: plastycznym, literackim i fotograficznym. Łącznie wpłynęło ponad 300 prac, a zwycięskie dzieła zostały opublikowane w formie miejskiego kalendarza oraz książki z bajkami i opowiadaniami. Wszyscy laureaci otrzymali też nagrody rzeczowe.
 

Spotkanie z udziałem autorów zwycięskich prac, ich rodzin i przyjaciół, a także przedstawicieli władz miasta odbyło się w poniedziałkowe popołudnie (4 listopada) na terenie urzędu miasta. Była to nie tylko okazja do podziękowania za udział w projekcie, w ramach którego powstały zbiory i kalendarze, ale też do wręczenia wyjątkowych wydań ich współtwórcom.

Nie są to przypadkowe publikacje, zostały one stworzone z prac dzieci. Dzięki temu możemy przeczytać ciekawe historie, których fabuła toczy się w Rumi, oraz korzystać na co dzień z kalendarza, którego głównym motywem są ilustracje przedstawiające rumskie krajobrazy – mówi Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Wszystkim, których prace składają się na te wydania, gratuluję ogromnej kreatywności i talentu. Jestem przekonany, że będzie to dla was piękna pamiątka na lata – podkreśla.

Publikacje wkrótce będą dostępne m.in. w filiach miejskiej biblioteki, szkołach i miejskich jednostkach.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.