Dzisiaj jest: 21.6.2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Reklama:

Ogromne pisanki ponownie zagościły w Rumi

Dodano: rok temu Czytane: 315 Autor:

Ostatnie dni dzielą nas od Wielkanocy, która ze względu na wszechobecną pandemię zeszła na drugi plan.

Ogromne pisanki ponownie zagościły w Rumi

Ostatnie dni dzielą nas od Wielkanocy, która ze względu na wszechobecną pandemię zeszła na drugi plan. Nie oznacza to jednak, że w Rumi zabraknie świątecznego akcentu. Przed Miejskim Domem Kultury stanęły dziś dwie ogromne pisanki.
 

Ważące 17 kilogramów i mierzące 150 centymetrów wysokości kolorowe jajka typu fiberglass od dziś (6 kwietnia) są obecne w parku Starowiejskim, w pobliżu Dworku pod lipami. Pisanki przedstawiają elementy architektury oraz krajobrazu Rumi. Dekoracje po raz pierwszy pojawiły się w miejskiej przestrzeni w 2019 roku, wzbudzając zainteresowanie mieszkańców.
 

Zdaję sobie sprawę, że wielu rumian, zwłaszcza tych najmłodszych, chciałoby zobaczyć te ogromne pisanki na własne oczy, dotknąć je czy wykonać pamiątkową fotografię. W dobie koronawirusa zachęcam jednak, by podziwiać je wyłącznie na zdjęciach – mówi Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Ozdoby te z pewnością jeszcze nie raz pojawią w Rumi, dlatego nie warto ryzykować zdrowia, swojego i innych – podsumowuje.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii